| ILoveMyBed a întrebat:

Sall TPU, deci sunt buna prietena cu un baiat, care imi place, si azi el mi-a dat un pumn in umar din joaca, insa cum el loveste tare fara sa vrea, clar m-a durut, si de nervi am sarit pe el sa-l lovesc si el mia prins mana, m-am desechilibrat si am cazut pe el, eram pe o banca, si el numi dadea drumul la mana si ne uitam unu in ochi altuia, si el m-am indeparat in clipa aia,( nu e prima oara cand cad pe el, odata am stat o ora pe o banca, m-am ridicat rapid si am ametit si el m-a prins in brate sau o mai ramas odata seara dupa ce plouase, imi era frig, si mi-a dat bluza lui, si el a ramas in tricou, Seara! ) si dupa nu l-am mai bagat in seama, si cum el e copilaros, a plecat bosumflat, si eu normal ca m-am dus dupa el, cand i-am zis sa stea, s-a intors cu o faa zambitoare, parca stia ca o sa vin, atunci l-am intrebat de ce e asa copilaros, si el mi-a raspuns exact asa " Da ce tu vrei sa fiu la fel de serios ca tine, esti prea serioasa, adica mai razi cateodata dar parca nu mai ai sufletul de copil in tine " cand am auzit asta am inceput sa plang pentru ca eu m-am maturiat devreme din cauza unor probleme din familie de cand eram mica, si cand i-am spus cauza, a zis ca si el a avut probleme, ca s-au despartit parinti lui, cand am auzit asta i-am trantit ceva in fata nu a mai comentat, i-am spus " Cel putin tatal tau nu a incercat sa te omoare!" ( asta e adevarat straight face) si am plecat, nu m-am mai intalnit u el de atunci, dar voi ce credeti, ma place, si din cauza ce i-am spus, cum sa ma port fata de el cand ne mai intalnim, va roog sad.

4 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai nu prea sti sa te porti! ...Chiar daca ai avut anumite probleme in familie, sa stii ca oricine are! Viata nu e asa roz pe cat am vrea noi! dar cu totii trecem peste.Si asa ar trebui sa faci si tu! Chiar daca inteleg ca te-au maturizat un pic problemele de acasa,tot un copil esti, ca si mine si ca multi altii! Dar nu mai reactiona asa in fata lui! Intr-o zi o sa se sature si el de iesirile tale si chiar ca nu o sa te mai bage in seama. Vorbeste-i frumos cand te intalnesti cu el si daca vrei sa fi cu el da-i niste semne. El cand te vede ca tipi la el ce sa creada? normal ca nu crede ca il placi.Si poate el chiar te place. Intalneste-te cu el,cheama-l sa vorbiti si spune-i in fata ce simti, nu te mai feri! ca nu rezolvi nimic. Bate-i apropouri cum ca il placi, si daca nu ai mai avut prieten spune-i asta! Bafta :*:*:*:*

| blari a răspuns:

Eu consider ca el se comporta copilaros pentru ca probail pe fata ta se vede copilaria ce ai avut-o si vrea sa te faca sa te bucuri de viata, sa uiti de probleme, nu trebuie sa te superi( ca el sunt si eu, nu am avut cea mai fericita copilarie si acum incerc sa ii fac pe toti sa uite de probleme), si cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii explici ca erai stresata, nu iti place acel subiect ( familie, copilarie...) si sa il lasi uneori sa fie copilaros si sa intri in jocul lui( nu vei avea nimic de pierdut, vei simti din nou un copil in tine)happy... daca sunteti buni prieteni sau poate simtiti ceva mai mult te va intelege happy succes:*

| missoriginal a răspuns:

Draguta povestehappy, si tristasad...
si eu sunt o fata mai matura si am 14 ani
adica ma rog stiu ca nu mai sunt chiar copil sau cel putin eu nu ma mai consider asa insa uneori (mai rar)pot fi cea mai trasnita din gasca
insa nu cred ca ar trebui sa te schimbi
daca el chiar te place te va accepta asa cum esti
si eu am trecut prin ceva oarecum asemanator
este un baiat care ma place de mica si nici acum nu i-a trecut ''pasiunea''pentru mine
dar stai sa vezi:mereu se i-a de mine de fata cu prietenii mei si ma tot enerveaza
dar cand suntem doar noi doi mereu vorbeste frumos si din astea
chestia e ca eu nu m-am simtit niciodata atrasa de el
suntem personalitati complet diferite
el e un trasnit ciudat mai nesimtit,eu o fire sensibila calma si as mai scrie dar apoi crezi ca ma laud(dar as avea cu ce :-P)
sunt curioasa pana cand ii va tine ''pasiunea''
imi pare rau pentru el dar daca eu nu il plac nu am de gand sa stau cu el
off, deja am deviat de la subiect
cand te mai intalnesti cu el incearca sa fii mai zambareata
nu spun ca trebuiesa faci cine stie ce minuni ca sa creada el nu stiu ce despre tine
arata-i ca poti fii si serioasa dar si copilaroasa
din descrierea ta el pare un baiat destul de dragut
merita sa faci un mic sacrificiu pentru el
si nu lasa ca problemele din trecut sa aiba un efect negativ asupra ta, desi inteleg ca ti-e greu si in aceasta privinta nu iti pot spune nimic
iti urez mult succesbig hug
te pup dulcekiss

| VincentVlnt a răspuns:

happy Iti spun ca eu am avut o copilarie foarte grea : bunicul meu la care tineam cel mai mult acum 3 ani a murit..., mama e placata in Italia sa ne ajute cum poate, si am ramas cu tata si mamaimea ( care ii spun MAMA ) happy si multe alte probleme dureroase sad uite ca pe langa acest motiv happy mi se spune mereu ca sunt PREA COPILAROS! happy nu conteaza trecutul, atat timp cat TU NU GRESESTI nu ai dc sa lasi capul jos happy nu trebuie sa-ti fie rusine de greseala ALTCUIVA! happy cat despre el, cand il vezi il iei de oparte unde sunteti singuri si ii spui ca iti pare rau despre ce s-a intamplat si ca iti place de el happy scurt simplu big grin atat te-am putut ajuta :* SUCCES!
Ps : nu uita happy nu lasa capul jos daca nu e vina ta! sa nu-ti fie rusine de greseala altcuiva!