| BlackDice a întrebat:

Sall TPU( doar pentru cei mai mari de 20 de ani)! Este bine oare sa imi placa doar femeile mai mari ca varsta decat mine? adica cea mai mare diferenta a fost de 15 si cea mai mica de 2 ani. Sunt dereglat sau e bine totusi sa ne rezumam la ceva mai matur?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Nu esti dereglat! Ce e mai bine stabilesti tu, doar tu ai cum sa stii ce iti face bine si ce nu. Acum depinde si ce varsta ai tu, ca daca ai sub 18 ani si ai o relatie cu cineva cu 15 ani mai mare... e cam nasol big grin Persoanele mai mari ofera in general maturitate, siguranta, chiar intelepciune si de asta devin atragatoare happy

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Este normal si din punct de vedere biologic sa te simti atras de femei dintr-un anumit interval de varste, pentru ca atunci este cel mai sanatos si pentru ele ca sa procreeze. Dar nu este doar acest factor, ci multe altele.
Normal, barbatii pana la o anumita varsta cauta sa faca dragoste mai mult, si aceasta dorinta scade cu varsta, pe cand la femei dorinta creste cu timpul, pana la cativa ani inainte de menopauza, dupa care scade. De aceea, din acest punct de vedere, barbatii mai tineri se potrivesc cu femeile mai mature, iar femeile mai tinere cauta barbati mai maturi (pentru ele afectiunea si siguranta materiala este mai importanta decat potenta masculului). Cam asta ar fi grosso-modo, sunt sigur ca am scapat multe detalii.

NOname
| NOname a răspuns:

Acestea-ţi sunt preferinţele. Nu cred că ar trebui să-ţi faci din asta un motiv de îngrijorare, mai ales că, într-adevăr, maturitatea poate fi foarte atractivă.

| Holiday a răspuns:

Pentru distractie e ok, dar sa nu te insori cu una mai in varsta, sau hai cu 1-2 ani mai mare merge, dar nu mai mult, peste cativa ani o sa-ti revizuiesti preferintele si ar fi pacat sa fii deja insurat.happy

| Alcyon a răspuns:

La 20 de ani, baietii au fantezii cu femei mai mari decat ei, fiindca-s dornici de experiente noi. Femeile mature se cunosc mai bine, stiu sa satisfaca un barbat etc. Pe urma, se mai schimba problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic anormal, astea.s preferintele tale, femeile cu experienta, pana cand iti gasesti persoana potrivita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic anormal. Ai noroc! Mie imi plac fetele tinerele, la limita legalitatii, dar sunt perfect constient ca vorba romaneasca cu gaina batrana este perfect adevarata! Am avut cateva relatii cu fete mai mature si am invatat multe de la ele!

| Madayna a răspuns:

Nu e nimic anormal, fiecare cu preferintele lui.

| NameHarris a răspuns:

Mie mi se pare normalwinking nici mie nu-mi plac fetele mai mici decat minehappy dar nici sa aiba vreo 40 de anilaughing)

| happy31animation a răspuns:

Fiecare cu preferintele lui

| KaSS a răspuns:

Da, si pe la televizor vezi cupluri care diferenta de varsta este de 20 de ani.

| MauvaisRose a răspuns:

Decat pedofil, mai bine gerontofil.

| Maximilian191 a răspuns:

Fiecare cu preferintele lui, sincer si eu am aceleasi preferinte

| GhostHell a răspuns:

Esti potent prietene laughing)