| xFaith a întrebat:

Oare am asteptari prea mari?
Sunt de cateva saptamani intr-o relatie cu baiatul care il plac. Nu stiu daca va fi considerata o problema, dar. el are 18 ani iar eu 20. Nu pot sa spun ca este 100% matur, mai are si momente cand este mai imatur. Doar ca. am eu pretentii mai mari de la el, nu vreau sa il schimb. isi da interesul pentru aceasta relatie si ii pasa de mine. dar cateodata cam uita sa ma sune laughing mai este neatent la ce vorbesc cu el, este genul de baiat care iese cu prietenii lui etc.
Crede-ti ca diferenta de varsta de 2 ani, va afecta relatia?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu varsta e importanta,ci maturitatea voastra emotionala.
Nu-i cere nimic,lasa-l pe el sa-ti ofere si nu-l sufoca, se presupune ca tu poti intelege si poti fi mult mai ingaduitoare cu micile lui scapari.
Obligandu-l sa faca ceva, o va simti ca pe o corvoada, de ce nu incerci prin comportamentul tau sa-i starnesti dorinta sa o faca?
Altceva e cand ceri si altceva cand ti se ofera, nu?
happy

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cu siguranta ca da, dar sunt si exceptii.

| Alcyon a răspuns:

Un baiat la 18 ani, e cam imatur in general pentru relatii serioase. Va trebui sa ai rabdare cu el, sa stii. Daca tu aveai 27 si el 25, nu era mare diferenta. Dar prietenul tau inca n-a iesit din adolescenta iar faptul ca ai pretentii mari de la el, nu te ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta nu e mare dar depinde de ce are in cap, iti dai seama ca majoritatea la varsta lui vor altceva decat o relatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei ceva serios pe cand el de abia a invatat cum sa se controleze sexual, tu esti mai matura, e o diferenta, el te place si poate te iubeste deoarece esti mai mare si crede ca il vei invata chestii esti mai apta acolo unde trebuie, dar nu te intinde ca o sa se sperie si o sa fuga, barbatii nici la 30 de ani nu sunt maturi, poate doar daca este vreun specimen mai rar, foarte inchis in el etc. dar ei toti au in cap numai femei, si alte lucruri. Tu vrei poate tandrete si lucruri mai serioase iar el sa te prezinte prietenilor lui sa te scoata in oras, sex. tu alegi. Se spunea candva ca dragostea nu are varsta, nu pe naib1.

| slenderica a răspuns:

Credeti*

| Juiceee a răspuns:

Diferenta de doi ani nu poate afecta relatia, dar depinde si de persoane.

Incearca sa nu mai ai atat de mari asteptari, si lasa-te surprinsa de fiecare "gest" pe care il face in plus decat ce este normal.

Daca uite sa te sune, nu da vina pe varsta lui. Poate face altceva sau nu da prea multi bani pe sunat, nu ma bag, tu il cunosti. Oricum, cat timp sunteti impreuna si vezi ca este "cuminte", nu ai motive sa iti faci griji.
Pe langa asta, este doar sunat. Puteti fi fericiti si daca nu vorbiti non-stop, atata timp cat stiti ce se petrece in prezent in vietile voastre.happy
Succes.

| Cristi2221 a răspuns:

NU! eu am avut o relatie cu o fata de 25 de ani eu am 23 happy doar ai grija sa nu faca ca mine si eu am uitat sa sun si am neglijat-o pana a fost prea tarziu! ai grija sa-i explici chestia asta pana nu o sa fie prea tarziu! o seara perfecta