| AlexAnonimul1 a întrebat:

Salut, am 16 ani si am nevoie de putin ajutor, e vorba de o fata cu care am fost în clasa pana in clasa a8 a ( acum sunt a 10 a) ea dadea semne clare ca ma place si eu o placeam dar imi era frica sa ii spun de teama de a fi respins si ar fi fost aiurea sa ne intanim zilnic la scoala si mai ales ca stateam in acesi banca. Eu credeam ca e doar în capul meu tot, odata chiar mi-a spus ca ma iubeste dar eu tot credeam ca nu e adevărat pana cand mi-am dat seama, dar a fost prea tarziu asta dupa ce am terminat clasa a 8 si am inceput sa ne vorbim mai rar, mereu la scoala imi zambea si atunci cand eram afara la fotbal ma chema în clasa ( ea stând în orele de sport cu prietenele ei ) uneori se ascundea si incerca sa ma sperie alteori dupa ce ajungeam in clasa imi spunea.ca nu e nimic si imi zâmbea (deci am venit degeaba ) alteori stătea la geam si cand treceam isi punea mâinile în părul meu ( nu mă trăgea de par ) avea note ceva mai bune decât mine si era destul de frumoasa, pentru mine era cea mai frumoasa si nu mă striga pe nume ex: ma numesc Andrei imi spunea Andreiutu. Am nevoie de un sfat cum sa incep o conversatie cu ea dupa atata timp, despre ce să vorbesc si voi ce credeti chiar ma plăcea pentru ca eu chiar cred ca da

Răspuns Câştigător
| SlickyOMG a răspuns:

In primul rand... Este foarte clar că te place
Și în al doilea rând... Ai putea sa vorbești cu ea prin mesaje o perioada și să o înviti într-un moment în oraș... Poate te alegi cu o relație? Baftă!

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Intreaba-o ce mai face, cum ii place la noua școală si dacă are alt prieten acum. Dacă va cunoasteti sigur găsiți voi și alte subiecte de discuție. După un timp ai putea să o inviți la o prăjitură sau la film. Mergi pe calea prieteniei la început până vezi cum stau lucrurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O inviti la o cafea/suc/prajitura/inghetatã foarte direct si simplu, ii bagi dume cum ca nu a ti mai vorbit de mult. Dar ai grija daca vrea sa schimbe ceva, ora, locatia cel mai probabil are deja alti baieti mult mai importanti decât tine, in orice caz fi barbat si nu o lasã sa se joaca cu tine. Dacã nu vrea sa vina, la locatia si ora cutare, restabilesti in altã zi tu si o intrebi daca poate daca nu vrea sau spune; mai vedem, sau te anunta ea când are timp* ii spui alta datã "pissy" adicã mai vorbim big grinBaftã