| dorel4895 a întrebat:

eu plac o fata dar de fiecare data cand vorbesc cu ea se emotioneaza. Miau spus mai multe prietene deale ei ca si ei ii place de mine dar mie prea teama sa-i spun c-o plac ce sa fac sa-i spun sentimentele mele sau sami pastrez sentimentele secrete pentru ea. Am uitat sa mentionez am dansat la haloowen cu ea toata seara si neam simtit minunat si sunt aproape sigur cai place de mine dar mi-e rusine sa-i spun ca si mie imi place de ea. DECI IN CONCLUZIE CE SA FAC DAU FUNDA PT ORICE RASPUNS BUN

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| elvisel a răspuns:

Daca poti sa ne spui si de cat timp va cunoastetibig grin unei fete/femei nu ii poti spune din prima ca o placi, o vei speria si se poate indeparta de tine. Daca sunteti la inceput incercati sa petreceti mai mult timp impreuna sa va distrati, mergeti la film, in parc, eventual daca zici ca e timida mai cheama un prieten/prietena apropiata ei ca sa se simta mai in largul ei.in primul rand trebuie sa ii arati ca esti potivit pentru ea si stii sa o asculti sa sa ii oferi si momente placute, daca se simte fericita cu tine iti va spune ea singura ca te place fara sa fie fortata sa recunoasca ^^. Succes

| Silviuuu a răspuns:

Pur si simplu, sun-o. si spune-i ca vreti sa iesiti voi 2, findca vrei sa vorbesti ceva cu ea, foarte important. si ii spui tot ce ai pe suflet. asta e cel mai bun sfat pe care ti-l pot da, fi tu insati. invinge-ti frica, findca o sa o pierzi daca mai stai mult asa, ti-o zic din proprie experienta! tongue

| Claudiu_Scaunasu_1996 a răspuns:

Eu am trecut prin asta si iti spun ca: sftaul meu este sa-i spui si tu co placi dar trebuie sa fii singur cu ea cand ii spui chestia asta, fi sigur ca ea chiar te place nu trebuie sa te iei dupa vorbe, si mai ales fi sigur ca tu o placi mult ca dupa daca nu o placi o sa vrei sa te desparti de ea si apoi o sa te simti nasol rău mai ales daca ea poate te iubea.
Deci merita sa risti, poate veti fi un cuplu minunat.
In cel mai rau caz facea misto de tine
Sper ca te-am ajutat (^.^)..si inca ceva, nu te juca cu iuberea alteia.

| Bianca333 a răspuns:

Invit-o in oras sau incearca sa petreci mai mult timp cu ea. Spune-i ceea ce simti, de ce sa regreti mai tarziu? Este vizibil ca si ea te place happy Nu rata sansa aceasta mai ales daca sentimentul este reciproc! Gaseste un moment in care sunteti numai voi 2 si spune-i ca o placi cine stie poate se va intampla ceva frumos, precum un sarut, sau si ea iti va recunoaste ca te place si asa veti iesii la intalnire! In orice caz spune-i! Nu ai nimic de pirdut! Succes! :*