| Allex7 a întrebat:

Sall TPU, ma puteti ajuta si pe mine cu o problema va rog? De cateva zile prietena mea s-a schimbat si ma ignora zice ca sunt prea gelos eu sufar si mi-am facut si parintii sa sufere, plang nu prea mai mananc si ma ranesc singur... Mama mi-a zis sa plec in Romania... O iubesc asa de mult as face orice sa stiu ca e bine, azi am fost la ea nu prea vobea si de fiecare data cand ma duc la ea are de facut ceva, am incercat sa vorbesc dar vorbeam doar eu, imi spune niste cuvinte care mereu ma face sa sufar si sa plang. Ea se duce in discoteca nu zic nimic (are 14 ani) eu prefer sa stau acasa si sa sufar pentru ea, nu prea ma mai suna ca inainte nu o mai intereseaza viata mea nu mai e ca inainte, mi-a zis ca * ea nu mai e proa.ta dinainte si ca s-a schimbat* imi venea sa dau cu pumnu in ceva de durere, cica nu stie ce vrea de la viata, nici nu mi-a zis daca ar vrea sa avem un viitor impreuna o sa muncesc eu o sa fac orice sa fie bine, posteaza pe facebook poze cu alti baieti e ok eu tac si sufar doar eu nu e o problema. Mereu cand o intrebam ceva spunea ca daca are chef de vorba vorbeste daca nu, nu. Nu vrea nici macar sa incercam sa rezolvam situatia, nici macar sa fie ca inainte. Cred ca a gasit pe altcineva si gandul acesta ma omoara, astazi cred ca m-a mintit ca nu m-a vazut, eu am vazut-o pe ea cand a iesit de la scoala si prietena ei care era langa ea se uita la mine si cred ca i-a spus. Am iertat lucruri care nu se pot ierta, am trecut peste toate, am facut tot posibilul sa ajung la ea chiar daca am sau nu am bani. Ce solutie imi oferiti? va multumesc de ajutor

Răspuns Câştigător
| xCruz a răspuns:

Prietene iti dau asa un sfat prietenesc. Nu ai obosit sa o cauti atata in c*r? Dupa cate am inteles din ce ai spus tu acolo ea este printesa, fata cu fite etc iar tu esti "carpa" ei.Asa vrei sa fie situatia? Daca nu vrei asa atunci incearca sa te lupti cu tine insuti, sa-i reprosezi orice greseala daca nu vrea sa inteleaga atunci las-owinking daca te iubeste cu adevarat va incerca sa te opreasca sau sa te caute dupa maxim 2-3 saptamana. daca nu se va intampla lucrul asta atunci ii e bine asa cum ewinking. Nu are rost sa continui in felul asta o sa fie mai rau daca stai asa si nu pui piciorul in prag. Stii doar intr-o relatie ca sa mearga totul bine este nevoie de doi nu doar de unu sa iubeasca iar celalalt sa-si bata joc. Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic si te astept cu un reply sa-mi spui ce ai de gand sa faci. Succes!

| Allex7 explică (pentru xCruz):

Cateodata ma suna si zice *Ai de gand sa ma suni* cateodata zice ca o *stresez* vrea sa ma vada suferind ma cauta ma respinge... Am putut sa iert sa trec si sa inghit multe. Ea nici macar nu prea mai vorbeste cand ma duc pe la ea zice ca trebuie sa ma duc la medic, trebuie sa ajung acasa, trebuie sa ma duc in colo... Zice ca sunt gelos, ca ea nu are voie sa se duca in discoteca sau sa faca poze cu baieti ca ea nu are voie nimic ca ori ca maritata cu mine sau are copii. O iubesc asa de mult ma face sa sufar mereu apoi nu mai stiu ce sa zic, singura solutie este sa plec Duminica in Romania sau nu stiu

| xCruz a răspuns (pentru Allex7):

Atunci spune-i frate chiar daca te doare rau " Ramai cu discotecile si baietii tai la poze. lasa-ma pe mine ca vad ca nimic din ce fac eu pentru tine nu-ti mai convine. nu sunt bataia ta de joc. Ori ramai cu mine si faci si ceea ce zic eu ori iti vezi de viata ta si nu ma mai cauti ncdt" cel mai bine asawinking decat sa-si bata joc de tine cum vrea ea

| Allex7 explică (pentru xCruz):

Frate multumesc, o sa plec in Romania raman dator multumesc

5 răspunsuri:
| andre8596 a răspuns:

Nu o intereseaza de tine! pur si simplu a trecut peste.Nu cred ca mai ai ce sa faci...straight face

| google334 a răspuns:

Incearca s-o uiti apucate de altceva care sa-ti ocupe timpul si ai sa vezi ca o sa-ti treaca...chiar daca e greu