| anonim_4396 a întrebat:

Sall,tpu..nu prea stiu cum sa va spun dar inceerc si eu. din luna marte eu am stat cu o fata. ne-am inteles foarte bine ne iubeam foarte mult si neam atasat foarte mult unul de altu. cam prin luna iulie eu a trebuit sa plec in Italia. pentru 5 saptamani.ei nu i-a convenit s-a suparat foarte tare dar n-am avut de ales si am plecat ..la inceput a fost destul de ok.dar peste 2 saptamani ea s-a combinat cu alt baiat ..si eu am sunat-o intr-o seara din ita ca sa-i spun ca o iubesc si ca mai stau 3 sap si vin.o sunam in fiecare zi. si ea mi-a spus s-o las in pace ca are pe altcineva si ca nu ma suporta. si mi l-a dat pe baiatul acela. de atunci n-am mai sunat-o ..si cand am ajuns in tara ea m-a sunat si am inceput sa tinenm lagatura dni nou doar ca prieteni. eu i-am propus sa ne impacam pentru ca o iubesc foarte mult si adevarul e ca sufar si in momentul asta.dar ea nu vrea.dar imi spune foarte des ca ma iubeste chestii din astea. sunt aproape 2 luni de cand am venit. si in aceste 2 luni eu am intrebat-o in fiecare saptamana daca vr sa ne imp.dar acum mi-a spus ca ma iubeste si ii pare rau de baiatul acesta pentru ca o iubeste. ea imi spune ca ma iubeste aproape de fiecare data cand ma suna. nu stiu ce sa fac. familia mea imi spune so o las ca ma inlocuit.dar eu o iubesc si simt ca si ea ma iubeste. ce as putea sa fac sa ma impac cu ea? o iubesc foarte mult si nu pot suporta ideea ca este cu el ...eu din prima zi din care am plecat si pana astazi eu am plans in fiecare zii.o iubesc enorm de mult ..va rog dati-mi niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Nikoleee a răspuns:

Sfaturi.o sa-ti spun pe fata.
Si eu sunt fata, si eu am avut un "mascarici de rezerva" si inca il am. Este acel baiat care iti face un compliment cand simti nevoia, care iti spune ca te iubeste si ca ar fi capabil de orice pentru tine, acel baiat care te asculta cand ai nevoie de ceva..in schimbul unui simplu "Te iubesc". Ii este foarte usor sa spuna "te iubesc" ca sa te aibe in continuare, si ea sa-si traiasca viata dupa bunul plac. Isi bate joc de tine pe fata, dragul meu. S-a vazut asta din momentul in care nu a putut intelege ca nu pleci in Italia din placere ci din obligatie. Crede-ma, asemenea fata nu merita osteneala. Si tine minte: cui pe cui se scoate.
Sper ca ti-am fost de ajutor :* Si orice ai face, deschide bine ochii.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ea a suferit mult dupa plecarea ta si acum nu prea mai da importanta

| sayWhaaat a răspuns:

Nu cred ca mai ai sanse cu ea, sincer. Ai plecat din tara, v-ati racit, e si vina ta aici.

| vladutzaM a răspuns:

Da, ai avut parte de clipe de neuitat, cu toate acestea vreau sa-ti spun ca nu meriti tu asta, chiar trebuie sa uiti cea fost si sa mergi mai departe, totul e inainte. Succese!