| Mony25 a întrebat:

Hei. Am o relatie de aproape 3 luni cu un baiat pe care il iubesc, a fost ceva de vis inca din prima zi! Dupa o luna jumate parca nu mai este acea "fericire" atunci cand ne vedem, cand ne sunam. Am discutat cu el si spune ca are o stare proasta de ceva vreme, ca are prea multe pe cap, etc. Cum as pitea trece peste aceasta monotonie? Cum sa-i vorbesc? Ca sa fie totul ca la inceput.

Răspuns Câştigător
| ILoveYou26 a răspuns:

Eu zic sa ai rabdare, si sa-l intelegi. Poate nu mai are el starea aia buna, sa fie cum era..Mai asteapta ceva timp poate o sa fiti ca inainte.Tu continua sa fi alaturi de el.
Daca vezi ca nu-i mai trece aceasta "stare proasta" inseamna ca s-a plictisit de relatie, sau poate are pe alta.Trebuie sa fi atenta!
Monotonia nu are cum sa apara dupa 3 luni. Poate nu mai simtiti ce simteati la inceput.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu-I vina lui ca deja fluturasii nu mai sunt si la el! Ii poti vorbi cum vrei tu, fluturasii nu se mai intorc acum.

| Danysan a răspuns:

E Normal sa apara asta in Reatie dar se poate revitaliza foarte usor.Fie cu o vacanta in doi sau cu o Seara Romantica de neuitat.O Relatie e greu sa o mentii mereu la fel si gradul de afectiune creste si scade in functie de momnetele Vietii.Important e sa treci peste si sa te gandesti de ce stai cu Persoana respectiva. Daca este o Relatie Puternica puteti trece orice greutate.

| Hαppiηеss a răspuns:

Monotonie dupa 3 luni? pai dupa 3 ani ce mai e?
Acum ar trebui sa fie dragostea mai frumoasa, fluturasi in stomac, capul in nori, dulcegarii...
Cred ca de fapt prietenul tau s-a cam plictisit si nu stie cum sa spuna sau ce sa faca...

| Mony25 explică (pentru Hαppiηеss):

Atunci de ce mai doreste sa stam mereu amandoi? daca e plictisitwinking?

| Hαppiηеss a răspuns (pentru Mony25):

Asta e parerea mea, am si eu un pic de experienta n-am trecut prin viata asta degeaba.
Acum daca am dreptate sau nu, vezi tu mai tarziu!

| D3X73R a răspuns:

Nimic nu e etern, nici macar iubirea si iubirea este un mod de a produce fericire...toate sunt expirabile.Nimeni si nimic nu e etern