| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat si am 15 ani si inca nu mi s-a rupt ata de la penis. Cand penisul e in stare fleasca il pot decalota usor, dar cand e in erecte il decalotez cam greu si ma doare can trag in jos. Cand incerc sa-l decalotez ata na ma lasa sa merg pana la capat, ma incomodeaza foarte rau ata si as vrea sa stiu daca as putea sa o tai singur.
As vrea sfatul unui care stie despre ce e vorba! Multumesc mult!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Nicolletaaa a răspuns:

Hey.
De obicei nu se rupe ata niciodata. Se rupe numai intr-o minoritate de cazuri, la primul sau primele contacte sexuale.
Mergi si tu la un doctor urolog si vezi despre ce e vorba, sigurat pe TPU o sa se gaseasca un destept sa comenteze aiureli si cine stie ce tampenii mai faci si tu happy

3 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Daca tot vrei sa nu o mai ai, du-te la urolog chirurg pentru asta.
Daca o tai sau o rupi tu singur s-ar putea sa ai ceva surprize functie de terminatiile nervoase care trec pe acolo.
NU FA asta! mergi la doc, e banal!

| Links a răspuns:

Cum sa o tai singur ma? Esti emo? straight face Normal daca te doare daca nu te-ai masturbat foarte des... incearca sa te masturbezi mai des dar cu masura si sa nu devina dependenta, cam 1 data pe saptamana ar merge...

| Twista a răspuns (pentru Links):

Sall, eu ma masturbez odata sau de doua ori pe zi straight face, trebuie sa mai reduc din aceste masturbari? Este exagerat sau? straight face