| Luca4545 a întrebat:

Am 13 ani si imi pot decalota penisul in stare erecta doar pana la jumatatea preputului, daca trag mai mult ma doare. Vreau sa stiu daca se va putea decalota penisul de la sine sau trebuie interventie chirurghicala. Imi e foarte frica de operatii!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Draga se spune ''operatie'' si cand iti amputeaza o mana, si cand iti stoarce un cos. In cazul tau daca mergi la medic iti baga ceva ca o coada de lingura intre gland si preput, cu un lubrefiant si te rezolva pe loc. Daca nu vrei, fa cum a zis BUBU, dar sa stii ca nu e bine sa iti fie frica de operatii. Nu e o trasatura care sa iti foloseasca. Sau care sa te tina in viata, daca stii ce zic. Salut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fiecare dus/baie sa decalotez usor, incet tot mai mult pana va iesit complet capul.