| tyby16 a întrebat:

Uitati cum sta treba si ce vreau sa va spun. Sunt un baiat de 14-15 ani si imi place o fata din clasa si tocmai vineri i-am spus tot ce simt eu pentru ea si ce intentii am. a reactionat bine adica fara intrebari stupide si etc... Eu sunt un baiat putin cam timid si ea e la fel doar ca ea nu a avut niciodata un prieten( iubit ) si de aceea mi-e teama ca nu o sa zica " da "! Eu vreau sa o intreb daca vrea sa fie cu mine in noaptea banchetului si stiu ca mai e mult pana atunci dar totusi sunt stresat ca totul sa oasa perfect si ca ea sa zica" da". Nu i-am mai spus in fata unei fete ce simt pentru ea si habar nu am cum sa o intreb! Sa pun intrebarea aceea simpla adica: " vrei sa fii cu mine "? daca nu dati-mi voi idei cum sa o intreb. Eu ma impac bine cu ea adica vb in fiecare seara si chit ca i-am spus ce simt pentru ea, ea tot nu reactioneaza cu nimic. E ceva gen o fata mai desteapta si nu stiu cum sa fac sa ma dau mai bine pe langa ea si sa o fac chiar sa ma placa?, ce sa ai spun? subiecte de discutii, etc, dati-mi idei va rog! Vreau la banchet sa o intreb! si cum am spus daca spune " da " ce fac adica sa o sarut sau chestii de genu?

Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Somebodyღ a răspuns:

Probabil ca nu a raspuns marturisirii tale tocmai pentru ca este o persoana mai timida, dar asta nu inseamna ca tu nu i-ai atras atentia cu nimic. In acest caz, cred ca ar trebui sa ai multa rabdare, sa-i castigi incredereahappy

15 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

Hmmm..nu fi atat de sigur ca nu va fi cu altul pana atunci.niciodata nu se stie, iar eu am invatat o chestie: lucrurile la care nu te astepti se intampla si invers. sunt atatea ocazii dragute cand poti sa o intrebi. in weekend poti s o rogi sa iesiti numai voi 2, de 8 martie poti sa ii faci un cadou si sa o scoti undeva in oras sau de saptamana altfel...nu astepta pana la banchet. nu stii ce se va intampla pana atunci.chiar iti place sa tanjesti dupa fata iubita?!

| tyby16 explică (pentru heiii):

Da ai dreptate dar am invitat-o chiar sambata sa mergem sa ne plimbam dar nu vrea ca ea nu e genu sa stea cu baietii.
Si asta vreau ca sa ma dau bine pe langa ea eu stiu poate ma place sau nu ma place si de aceea astept pana atunci pentru ca raspunsul care il pot primi acum de la ea e nu!

| heiii a răspuns (pentru tyby16):

Ia o prin surprindere. poate o sa ti suna cam aiurea, dar o poti urma cand merge acasa, ii zici ca ii tii geanta si asa vorbiti...sau na, o conduci pana la autobuz daca nu merge pe jos laughing timizii au nevoie de fapte, nu vorbe.sa nu pari foarte entuziasmat, o s o sperii si poate o sa se gandeasca la altele

| Awesom a răspuns:

Pana o sa ai tu banchetul, ti-o sufla altul de o mie de ori.Intreab-o cat mai repede.

| tyby16 explică (pentru Awesom):

Nu frate adica ea nu e genu sa vb cu toti baietii si nu mi-o ia nimeniluat-o nimeni si nici nu o sa mi-o ia!

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru tyby16):

''
Nu frate adica ea nu e genu sa vb cu toti baietii si nu mi-o ia nimeniluat-o nimeni si nici nu o sa mi-o ia!''
Mi-a placut asta.Asa da laughing

| Awesom a răspuns (pentru tyby16):

Esti tu atat de sigur?

| neutrino a răspuns:

Ideea ta este buna, pune-o repede in practica.

| tyby16 explică (pentru neutrino):

Da dar eu sunt cam timid si nu stiu ce sa fac si cum sa fac!

| tyby16 explică (pentru neutrino):

Da dar eu sunt cam timid si nu stiu ce sa fac si cum sa fac! Adica cum o intreb? cum o i-au sa o intreb direct cu un cadou sau sa vb si apoi sa o intreb?

| trixiiie a răspuns:

E foarte drăguț la ce te-ai gândit.
Ai putea să o ții în brațe, fii curtenitor, fii plăcut, un gentleman. Crează o atmosferă între voi și sărut-o, după care cere-i să fie cu tine.
Va fi foarte frumos! Mult noroc!

Nu poți ști ce e în mintea unui om, dar eu nu cred că te-ar respinge, pare să accepte situația.
O singură chestie... Banchetul e peste câteva luni. Într-un minut se pot întâmpla multe, darămite în câteva luni. Nu știu dacă să aștepți atât.
Oricum asta rămâne la latitudinea ta.

| tyby16 explică (pentru trixiiie):

Mersi pentru parerea ta dar nu mi-o va lua nimeni pentru ca ea e mai timida si nu vorbeste cu multi baieti ci mai mult cu fete! Eu vreau sa ma dau bine pe langa ea si nu am nici o idee! Eu as vrea de banchet pentru ca e o atmosfera mai romantica!

| trixiiie a răspuns (pentru tyby16):

Cum vrei tu. Orice-ar fi, eu îți doresc succes!

| tyby16 explică (pentru trixiiie):

Mersi!

| ZambetDeGheata a răspuns:

Nu te mai gandi atat de mult, lucrurile cele mai frumoase in viata sunt imprevizibile si spontane. Poti sa o iei in brate si daca reactioneaza bine sarut-o