| Florifl0 a întrebat:

Buna prieteni vreau sa va spun ca in seara asta vreau sa il sun pe fostul iubit sa vb cu el dar mi-e teama sa nu imi vorbeasca la plictiseala sa imi zica "ce vrei" sau "de ce ma sunasi sa stai in telefon" atunci ma lasa fara cuvinte dar credeti-ma ca simt ca tine la mine. Dar tot ce doresc niste >>idei-- sfaturi ce sa il intreb niste subiecte care sa nu fie plictisitoare (nu am mai vb cu el de 3 sapatamani si imi e tare dor de vocea lui si a stat cu o fata o sapatamna dar s.a despartit de ea) HELLPPP!

4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Odata ce v-ati despartit de comun acord,nu vad de ce sa-l suni,daca nu ai o problema anume! Asta ar insemna,sa-i dai de inteles,ca "esti moarta fara el"(chiar daca tu simti ca inca mai tii la el). Mai ales,daca el a avut o noua prietena si a renuntat la ea, nu cred ca este bine(ca fata)sa faci tu primul pas.
Daca, o sa te intalnesti cu el, pe strada sau intr-un cerc de prieteni, poti sa vorbesti cu el(doar esti fata politicoasa) si atunci iti poti da seama daca mai are sentimente pentru tine.Nu risca, sa vada ca "esti in limba dupa el", ca s-ar putea sa se comporte necivilizat cu tine si atunci sa vezi durere in suflet! Nu mai sunt baieti in jurul tau? Daca e sa fie el, bine, daca nu....are balta peste! Crezi ca merita sa te injosesti,doar pentru a vedea daca mai are ceva pentru tine sau, in cel mai rau caz, NU? Esti tanara, frumoasa, desteapta si o sa mai gasesti baieti care sa te pretuiasca.

| Florifl0 explică (pentru pietrean):

Multumesc pentru sfaturi chiar ai dreptate... dar e greu sa stiu ca nu mai suntem impreuna si peste o saptamana este ziua lui m-am gandit sa.l sun dar nu stiu cum sa'i spun? entionez ca eu nu o sa mai ma pot vedea deloc daca eram impreuna venea la mine).,(mi-e greu sa cred ca totul s-a terminat si eu inca ii port o iubire imensa in inima simt nevoia sa vb cu el mie tare greu m.am gandit sa stau cu prietenul lui dar mi-e greu sa il sun nici nu ma cunoaste asa ca am renuntat la ideea asta)

| pietrean a răspuns (pentru Florifl0):

Tu nu ai mandria ta? Baieti sunt garla,ai de unde alege!
Si inca ceva:mai scrieti si voi, cu litere mari la inceput de fraza, mai puneti o virgula, un punct, ca zau nu inteleg mai nimic.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu are rost sa-l mai suni; nu mai e prietenul tau, nu te mai interseaza ca vine ziua lui.Intelege ca viata lui nu mai trebuie sa prezinte interes pentru tine, dar chiar deloc-esti un om care merita tratat cu respect, nu cu sila de un golanas cu puf sub nas, ne naiba!