| TotEu1993 a întrebat:

va rog ajutati.ma si pe mine.Imi place foarte mult de o colega suntem cei mai buni prieteni vorbim orce intre noi, ne sfatuim reciproc etc, ne intelegem super bine.Acum vine problema vreau sa ma combin cu ea, dar nu stiu cum sa o iau ce si cum sa ii spun? Am o gramada de emotii mai ales ca este cea mai buan prietena, cu alte fete nu am probleme.La ea este ceva mai special. Dati-mi sfaturi va rog frumos cum sa o iau, ce si cum sa ii spun ca o plac foarte mult si vreau sa fiu cu ea... Sfaturi serioase

Răspuns Câştigător
| GirlyBrunette a răspuns:

Denis e ff greu sa treci de la prieteni la iubiti mai ales ca daca o sa se termine vreodata relatia prieteni ca la inceput nu o sa mai fiti iti spun pentru ca mi s-a intamplat sa ma intrebe cel mai bun prieten daca vreau sa fiu cu el ma surprins cu un sarut si am acceptat am stat impreuna 4 luni.acum nu mai sunt cu el de vreo 6 luni si abia ce nebagam in seama gandeste-te ce vrei sa faci;-) pupic daca mai vrei sfaturi da-mi idu tau intru msj si te ajut cu mare drag

9 răspunsuri:
| St3fU a răspuns:

Pai incepe prin a o tine in brate, s'o mangai, sa "mancati" amandoi aceeasi acadea.pana la gadilat, si muscat.(de buze, gat.sau alte locuri.) si apoi ajungeti si la sarut.si nu trebuie sa'i spui nimiclaughing o sa'si dea singura seama unde batibig grin.o sa fie ca un fel de intelegete muta intre voilaughing)

| Alexander21 a răspuns:

Simplu,o intrebi daca ea simte ceva mai mult pentru decat un amic.Sau daca doreste sa incerce cu tine sa fie mai mult decat un amic,avand in vedere ca va intelegeti bine,ea te va intelege si daca nu va accepta,tot veti ramane amici. Daca nu te va intelege,inseamna ca nu e ceea ce pare a fi. Spor la treaba, si mult succes.P.S. ar fi bien sa ii oferi dupa accept un trandafir si o ciocolata cu mentiunea ca desi a trecut Valentine`s Day, dragostea ta pentru ea nu trecewinking

| JustMe_7096 a răspuns:

Eu zic sa afli mai intai daca te plc! si dupa sa o int! pentru ca daca nu te plc prietenia dintre voi s-ar putea strica! adica nah! ea s-ar simti naspa LG tine stiind ca o placi! stiu ce sp! am fost pusa intr-o situatie de genu'! iar daca te place spune-i direct! ca o plc mult si vrei sa fi cu ea! o sa fie usor daca si ea te place!winking baftaa!winkingsi sper ca te-am ajutat

| jhonny999 a răspuns:

Cind mergeti impreuna incearca sa o tii de mana daca accepta sigur te place si ea.De multe ori mainile impreunate simbolizeza iubirea.
Daca nu accepta multumeste-te cu prietenia ei.

| FaruK a răspuns:

Eu am o idee care poate mergebatting eyelashes inventeaza o chestie pentru care trebuie neaparat s-o opresti din drum si sa i-o spui :ar suna cevA d genu " stai putin tee rogggg.deci trebuie sa-ti zic ceva " si incepi sa-i zici si evident fa-o intr-un mod mai stilat incercand sa flirtezi

| gestfacoff a răspuns:

Pai incepe sa vorbesti cu ea dspre chestii gen "si cu cine mai iesi la intalniri?
sau etc si dupa daca zice ca nu are idei sau nu stie zii ca uu nu ai vrea sa iti dau eu o idee? si ea ar zice da si tu ii spui : eu tin mult la tine dar mi'era frica sa ti'o spun.
nu trebuie sa planifici doar spune-i'o din inima!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...eu sunt fatabig grin...si imi place cand baietii sunt sinceri cu mine, incearca si fa si tu la fel cu prietena ta

| nicoleta_7562 a răspuns:

Spune-i direct fara ocolisuri...

| nicoleta_7562 a răspuns:

Spune-i direct, fara ocolisuri... daca sunteti prieteni, va cunoasteti bine, va povestiti totul atunci nu ai dc sa ai emotii, spune-i si gata. happy