| anonim_4396 a întrebat:

Sall vorbesc cu o fata de o luna am vorbit pe fiecare zi si am iesit de 2 ori in oras, prima data nu am stat mult am vrut sa ii dau o ciocolata insa nu a acceptat-o, insa a doua i-am dat un trandafir am mers am baut un suc dupa care ne-am plimbat si am plecat acasa. Vorbesc foarte mult cu ea. Stiu trebuia sa ii spun ce simt dar sunt putin cam timid insa acum m-am hotarat sa ii spun. Dar intre timp ea a iesit cu un alt baiat in oras si nu stiu ce sa fac voi ce credeti ea simte ceva pentru mine? Eu tin foarte mult la ea. As fi vrut sa ii spun fata in fata dar incepe scoala si nu putem sa iesim. Voi ce ziceti sa ii spun ce simt pentru ea daca ea a iesit cu altcineva?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Deja este tarziu, fata nu este multumita de tine si acum isi cauta un baiat care sa aiba timp de ea. Daca nu-si gaseste, atunci este posibil sa te mai tina un timp in "sah".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fireste, insa preferabil e sa o faci fata in fata, chiar daca este greu.
Acum daca fata te place o sa ii se para dragut ca esti rosu ca racu, te balbai etc. Daca nu te place iti va zice clar, iar sfatul meu e sa nu o mai cauti absolut deloc. Si sa incerci sa te reorientezi pe alta fata. Acum exact ca la loto sansele sunt de 50 cu 50%. Parerea mea e ca ai lungito cam mult cu vorba si ai iesit prea putin cu ea. Ideal e sa vorbesti cu ea cand te intalnesti nu facebook, yahoo, skipe, etc.
Si da e posibil sa fi iesit cu altcineva din doua motive. 1 vede ca discutiile cu tine nu duc nicaieri, s-a plictisit de tine si vrea altceva, 2 sa vada daca simti ceva pentru ea si sa te determine sa actionezi inainte sa o pierzi.
Spor.

| sincerr96 a răspuns (pentru anonim_4396):

De spus fata in fata nu pot pentru ca incepe scoala se este un program cam aiurea. I-am zis ca ii spun in seara asta la tel si este f curioasa. Iar de plictisit nu stiu ce sa zic de fiecare data imi raspunde, glumim etc. Nu stiu ce sa mai fac straight face.

| anonim_4396 explică (pentru sincerr96):

Ionut_tz. Lasa mesaj pe mail si vad, cand am timp voi raspunde.

| Conficker a răspuns:

E o ametita si nu stie ce vrea, iar in cazul in care stie ce vrea. intreab-o ce-si doreste de la relatia dintre voi pentru ca tu vrei bla bla bla. Dar tinand cont ca vorbesti cu ea si ea iese cu altul in perioada in care va vedeti, in timpul scolii ce crezi ca va face? Te va astepta pe tine? Sarut-o, intoarce-i spatele si nu te uita inapoi, adica pleaca...

| sincerr96 a răspuns (pentru Conficker):

Nu sunt genul asta de baiat care sa-si bata joc. desi eu simt ca ea simte ceva pentru mine straight face daca nu facea asta nu ar mai fi acceptat o a 2 a intalnire

| manea123 a răspuns:

Ar trebui sa-i spui adevarul. Poate ca acel baiat era o cunostinta de a ei si tu ai crezut altceva.Asa se intampla la barbati, GELOZIA.Cel mai bine ar fi sa o intrebi si sa-ti spuna in fata. Daca zice ca are o relatie cu altcineva inseamna ca ea este o fata "complicata". Funda?