| Cosminel1192 a întrebat:

Saluatre TPU!
Deci, sunt cu o fata de 1 saptamana, toate bune si frumoase.Ma iubeste, o iubesc.
Ea mi-a zis ieri pe mess ca ii e frica sa nu ma piarda ca observa ca se uita fetele dupa mine, thinking. Dar problema este alta, imi e frica mie sa nu o pierd sad.
Am fost azi in oras, am venit tarziu. Era obosita si a dormit pe pieptul meu in autobuz pana am ajuns acasa, nu stiu, incep sa o iubesc din ce in ce mai mult.
Nu stiu ce sa fac sa nu o pierd sad, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Dianaㄨ a răspuns:

Cu frica asta traim fiecare la inceputul unei relatii. Este absolut normala, este absolut firesc sa te indragostesti si sa-ti fie frica sa n-o pierzi.
Daca nu va gresiti unul altuia si aveti incredere, nu va exista nicio problema, n-o vei pierde!
Explica-i mereu cat de mult ti la ea, cat de bine iti este langa ea si cat esti de indragostit.
Iubiti-va mult, o seara placuta!

15 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Trebuie sa o iubesti, sa o respecti, sa ii arati ca iti pasa si ca e o persoana foarte importanta pentru tine. dar in acelasi timp sa nu fi nici sufocant.
daca ea nu apreciaza aceste lucruri atunci chiar nu ai ce sa faci...

| Neinteresantul a răspuns:

Imi dau seama ce iubire e intre voi daca sunteti impreuna de doar o saptamana. Si daca va ganditi asa, o sa va pierdeti unul pe celalalt.

Si oricum, nu te ingrijora. Suferinta tine doar jumatate din durata relatiei. Relatie de 1 an, suferi 6 luni sau mai putin. Relatie de o saptamana, suferi 2 sau 3 zile si ti-a trecut.

| Cristian969 a răspuns:

Voi intr-adevar tineti mult unul la altul.nu e nevoie sa aveti acest sentimet de frica dea pierde, fiindca va iubiti, iar iubirea nu are limite, continuati sa va iubiti şi sa aveti incredere unul in altul, incercati sa nu deveniti geloşi in urma rezultatul acestui sentimet, fiti puternici şi iubiti-vahappymmm aş vrea şi eu sa intilnesc o fata cu care sa ne iubim multhappy

| neutrino a răspuns:

Ati reusit intr-o saptamana ce nu reuseste un om normal intr-o viata: sa va iubiti. Pai nu mai aveti nimic de facut decat sa va casatoriti, ca daca nu ti-o fura altul.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

N-ai zis ca te iubeste?
N-ai cum sa o pierzi daca te iubestewinking.
Frica asta e normala, tii mult la o persoana si nu vrei sa o pierzi.
Spune-i ca tu nu o vei lasa niciodata pentru altcineva, probabil va fi emotionata.
Trebuie sa ii arati ca o iubesti, asa nu o vei pierde happy

| LostInBubble a răspuns:

Daca ea nu vrea sa te piarda si tu nu vrei sa o pierzi e totul bine si frumos. Dar trebuie sa ai grija sa nu dispara sentimentul asta niciodata. Sa ramana acolo in suflet la amandoi. happy

| Dianaㄨ a răspuns:

Multumesc pentru funda!

| GeannyCatty a răspuns:

Sunt fata si cred ca stiu cum e cu noi. Poi spune-i ca o iubesti si ca tie frica sa nu o pierzi. Daca te iubeste cu adevarat nu te va trada. Fundawinking

| Bbyblue16 a răspuns:

Pur si simplu arata-i ca o iubesti si fa-o fericitita love struck.

| whitesensation a răspuns:

Incearca sa nu fii chiar un catelus pufos daca nu vrei sa o pierzi.
Cauta sa nu ii dai prea multa importanta uneori, astfel nu se va plictisi stiind ca te are oricand...fii ocupat uneori.

| Miihaelllaaa a răspuns:

Pai, ar trebui sa o iubesti si sa o respecti in continuare. Si cel mai bun lucru in relatia voastra ar trebui sa stati o data si sa vorbiti sinceri si direct. Daca chiar o iubesti, nu renunta la ea si lupta ca sa nu ti-o fure altul. Lupta pentru ceea ce iubestii :*. Nu pune la suflet ce se inttampla in jurul vostru. Imagineazati ca sunteti doar voi 2 si ca nimeni niciodata nu o sa va desparta. Eu sper ca ti'am fost de folos :*. Succes >:d

| SepHeap a răspuns:

Dragoste dupa o saptamana...nu prea cred, dar sa zicem. Ai destul timp sa o cunosti si nu ar trebui sa iti fie frica ca o pierzi, daca te iubeste o sa ramana cu tine, daca nu...nu poti sa o pazesti tot timpul, sa nu o lasi sa vada alti baieti, nu ai ce sa faci. Trebuie sa ai incredere in ea si sa fii optimist. In orice caz, daca te va insela nu te merita. Nu are rost sa lupti pentru cineva care nu te iubeste. Singurul lucru pe care trebuie sa il faci tu este sa ii arati ca o iubesti, restul. vine de la sine.

| Cosminel1192 explică (pentru SepHeap):

Eu cu ea ne iubim de mult timp, de 1 saptamana suntem impreuna.Pana acum nu am avut problema asta cu frica sa nu o pierd, acum o iubesc din ce in ce mai mult si tot imi vine asta in minte sad

| Ciubby a răspuns:

Teama aceasta e buna la inceput dar sa nu devina excesiva pentru ca va dauna relatiei. Eu zic ca tu esti baiatul in relatie asa ca tu ai cursul relatiei in maini. Cand fetele se dau la tine demonstreaza-i ca nu au nici o sansa, astfel ii vei mari increderea in tine. Sfatul meu este ca teama ca o vei/te va pierde sa dispara si preocuparea voastra sa fie "cum sa o/il fac fericita?". Pana la urma urmei o relatie nu se bazeaza pe teama de a nu o pierde o fac fericita ci se bazeaza pe "o iubesc si vreau sa o fac fericita!" (la mine a functionat sper ca si la tine)

| indiferentmusic a răspuns:

Incearca sa comunici mai mult cu ea si sa nu existe alt cineva intre voi, trebuie sa o iubesti dar nu atat de mul, pentru ca, daca ea mine iti zice: -nu mai vreau sa fiu cu tine, am gasit pe altcineva"! Tu ce o sa faci? o sa te sinucizi? nu! O s a trebuiasca sa treci peste