| D33ad3d3 a întrebat:

Buna tuturor, am sa incep cu inceputul povestii, sunte de o luna si jumatate cu un tip, eu mi-am dorit foarte mult relatia asta de la inceput, la inceput a fost ok o saptamana, dupa au inceput certurile (el e cu mine in liceu si in urma cu cateva luni i-a placut o tipa cu un ean mai mare) in fiecare zi eram atenta la ce vorbesc, daca o saluta si chestii de astea, ne certam zi de zi din cauza ei, eu provocam certuri pentru simplu fapt ca ii raspundea la salut sau nu stiu, chestii marunte oricum, insa acum o saptamana a fost cam fatala faza mea, eu am participat la un concurs de informatica unde era si ea inscrisa, eu faceam pregatire in laboratorul de info, el a venit sa stea cu mine, cand a intrat ea, a zis salut, el a raspuns, mi se parea ca ea se uita ciuat la mine si ca el se tot uita la ea, am plans toata ziua, dupa am plecat cu el si inca o prietena si pe drum imi trecuse starea, eram vesela si am inceput sa-i zic prietenului meu toate statusurile pe care si le punea el pentru tipa respectiva de care i-a placut, el atunci a zis "eu plec" i-am zis ok, poti sa pleci, e treaba ta si dupa au urmat 3 zile de cosmar, a doua zi de dim nu ma bagat in seama deloc, pana cand i-am zis eu hai cu mine pana la magazin si mi-am cerut scuze, paruse sa ii fi trecut, nu a fost insa asa, tot schimbat a ramas de atunci sad iar joi seara mi-a zis pe mess, m-am gandit mai bine si vreau o pauza de o saptamana, intr-un final am cazut de acord cu el, dar am plans toata noaptea, iar a doua zi el nu avea ore in liceu, eu ca de obicei aveam pregatire pentru olimpiada, insa cand am venit la scoala si am vazut locul in care statea el gol, am inceput din nou sa plang, m-a vazut profa., la chemat pe el la scoala pana la urma si ne-am impacat, nu am mai luat nici o pauza, in acea zi el a plecat la tara, s-a intors duminica, adica ieri, am iesit in oras, totul parea sa fie ok, ca la incput, ieri mi-a promis ca o sa ma astepte la usa cand ies (eu am ore dimineata, el dupa-amiaza)spre surprinderea mea nu a fost asa, mi-a trimis un mesaj pe fb pe la 8 si si-a cerut scuze ca nu ma asteptat ca a fost sa filmeze pentru nu stiu ce, a zis ca poate intra pe mess, eu aveam la status te iubesc pana in momentul in care am vazut ca el sta pe invisible, asta ma enervat la culme, mi-am schimbat status si am pus mi-e rau, s-a hotarat si el sa intre online, am vb maxim 10 minute, dupa mi-a zis ca el nu mai sta pe mess si nici eu sa nu mai stau asa mult, insa el a intrat tot pe invisible, pana mi-a venit mie ideea sa intru si eu pe invisible si dupa 5 min am observat ca a iesit si el.deja mi se pare ca incepe sa se plictiseasca de mine, nu stiu, dar imi pare rau de relatia asta sincer crying nu vreau sa il pierd pentru nimic in lume, nu suport ideea crying ce-as putea face sa imi salvez relatia stiind bine ca a fost vina mea, sa-l fac pe el cum a fost la inceput crying sa-i treaca starea asta de plictiseala, indiferenta, nu stiu nici eu, fundita pentru cele mai bune sfaturi care ma vor ajuta si multumesc anticipat tuturor celor care au stat sa citeasca lunga mea poveste scrisa aici sad

Răspuns Câştigător
| MeMyself a răspuns:

Din cate am inteles tu esti cam geloasa pe fata aia de care i-a placut lui.ca totul sa revina la normal intre voi zic sa o ign pe acea fata.pana la urma el e cu tine nu cu ea daca ii placea de ea era cu ea nu cu tinehee hee.asa ca eu zic *fara suphappy* sa iti cam schimbi putin comportamentul.adica sa te certi cu el pentru fata aia ca asa o sa-l pierzi,bucura-te de relatia voastra, cere-ti scuze si gandeste-te ca el te place pe tinehappy!
Ca sa iti salvezi realatia ar trebui sa faci u primul pas avand in vedere ca tu ai gresit, fa-l sa inteleaga ca tu il placi si ca acel comportament a fost unul copilaresc si ca nu se va mai intampla! Iar daca el te place cu adv sigur se va simti foarte bine cand ii vei spune si te va ierta!
Bafta multabig grin sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Dc nu incerci sa-l lasi mai liber,adica sa nu-l steresezi atat ca saluta p aia,ca face aia ca face cealalta! incearca sa fi altfel,stiu ca va fi greu la inceput si ca vei crede ca nu vei reushi!
vb prima data cu el,sp c simti si vezi daca m-ai simte ceva pentru tine,daca este asa si nu mai vrei sa-l pierzi inainte sa te enervezi din orice gandeste-te inainte ca,daca vei face urat iar il vei pierde.
din cate mi-am dat seama baietii sunt mai indiferentzi,voi libertate,intelege-l!
j eu am trecut prin asa ceva,nu-i vedeam nici un viitor relatziei, acu m-am mai linistit, incerc sa nu mai fac urat si el sa nu-mi mai dea motive big grin

| Dav7id a răspuns:

E greu nu prea mai ai nimic de facut, vezi si tu ca te zbati si degeaba, el nu mai vrea asta.Asa e in toate relatiile din ziua de azi apare plictiseala...va cunoasteti bine si uite unde ajungeti.E indiferent cu tine.si te afecteaza, dar lui nu ii pasa.Lasa-l sa isi vada de viata nu incerca sa il aduci langa tine daca el nu vrea asta, lasa-l sa plece va veni ziua cand se va gandi de ce te-a lasat. Daca o tii tot asa sa umbli dupa el, vei plange si mai mult si pentru ce, se vede ca nu te merita.Plangi.ce n-as fi dat sa am si eu o prietena care sa planga pentru mine, poate daca mi-ar fi aratat asta m-as fi intors inapoi din drum.Nu stiu daca ar merge asta cu el, dar e prea tarziu sa mai faci ceva pentru voi, asa pare.Continuati viata fara el, chiar daca pare imposibil sau greu.Te pup! :*

| crysty08 a răspuns:

Sunt baiat dar nu-mi place ca prietena mea sa fie geloasa ca salut o fata e cea mai stupida idee nu pot sa ignor nu e politicos gandeste-te cum ar fi invers te saluta un prieten bun si dacacii raspunzi sa fie gelos eu zic ca 80% l-ai pierdut

| Șușșș a răspuns:

Sincer,pare inca sa o placa pe acea fata.
Si nu ar mai avea rost sa continui relatia asta.
Dar daca te hotarasti sa te desparti de el,spune-i ca te desparti de el pentru ca ai impresia ca nu te iubeste,si ca inca tine la cealalta, si ca iti doresti sa fie fericitDepinde cum raspunde, numai tu sti cum sa continui.