| Asss6666 a întrebat:

Salut, a început să-mi placă de cea mai bună prietenă.
Ma tachineaza, vorbim in fiecare zi, se supăra cand o ignor chiar si din greseala.
Se poartă foarte frumos cu mine si tine la mine.
Cu toate astea, ma vede ca pe un prieten, ce sa-i spun sa inteleaga ca o plac?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-i spui adevarul!

| corbulalbrosu a răspuns:

Cum ce sa-i spui? Trebuie sa iti iei ''inima-n dinti'' cum se zice in popor si sa-i spui adevarul si nimic mai mult. Succes. Bafta!

| anamaria82726 a răspuns:

Sincer cunosc multe cazuri cand doi cei mai buni prieteni au ajuns sa fie impreuna, e chiar dragut. Din actiunile ei pe care le-ai enumerat acolo, se poate deduce ca si ea te place. Mai ales din faptul ca te tachineaza si se supara daca nu ii raspunzi. Deci va placeti reciproc, acum ar trebui sa fie mai usoara situatia. Doar ca cineva trebuie sa faca primul pas pana la urma. Si poti fi tu acela, de ce nu. Daca nu vrei sa ii spui foarte direct, poti trece flirtul la urmatorul nivel. Adica apropieri mai mari, mangaieri, glumite etc. Stim cu totii ca cel mai usor se rezolva marturisind, dar este mai greu. Mereu avem impresia ca persoana de care ne place nu simte la fel. Daca te simti sigur pe tine, poti incerca sa porti o discutie deschisa

| Asss6666 explică (pentru anamaria82726):

Da, dar ea spune că ma vede ca pe un prieten, i-a spus unui prieten.

| anamaria82726 a răspuns (pentru Asss6666):

Tu doar arata-i ce simti, mai mult de atat nu stiu daca ai ce sa faci. Pana la urma este decizia ei

| xilef123 a răspuns:

Mușc-o

| Liviutltl a răspuns:

Spune-i adevarul bro ca merge, iti garantez eu