| dream36 a întrebat:

Am o intrebare mai jenanta sad
Am 13 ani si am o problema la penis, zic eu. Pielea ar trebui sa acopere glandul? Cand decalotez penisul in ambele cazuri( cand ii in erectie si cand nu) vad pielea ca acopera glandul. Nu acopera chiar complet glandul. Mai este o bucata de piele care nu acopera. Cand ma masturbez nu ma doare, cand il decalotez nu ma doare. Nu ma doare deloc. S-ar putea sa fie fimoza?
Este vreun leac pe care sa-l fac, in afara de operatie?! Vreo alifie, crema, ceva? VA ROG, URGENT! Este vreo problema daca sta pielea lipita de gland?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanySenpai a răspuns:

Sincer la majoritatea barbatilor asta este ceva normal, doar daca nu cumva au facut circumcizie, poate ai urmarit niste filmulete pentru adulti si ai vazut ca preputul nu acopera glandul/este neexistent si te-a nelinistit cumva. Circumcizia consta in indepartarea pieii de la capul penisului, in scopuri estetice/igienige. Cand am fost mai mic am fost operat la penis pentru ca ma durea ingrozitor atunci cand urinam sau cand voiam sa spal penisul si intindeam preputul.
Nu vad sa fie vreo problema daca pielea "sta lipita" de gland, ai spus ca poti decalota penisul normal. Eu am aceasta 'mica problema' dupa ce spal penisul in dus, se usuca pielea si iti da senzatia de "lipire" dar nu este nimic grav in asta. Poti folosi putina crema ex. Nivea, de marimea unui bob de orez si maseaza capul penisului, dar nu folosi multa creama, doar atat cat sa nu mai ai senzatia de lipire. Sper ca te-am raspuns la unele intrebari, DAR trebuie sa vorbesti cu parintii tai despre asta, du-te sa fii consultat de un medic, nu trebuie sa te simti rusinat sa vorbesti despre asta, mai ales cu parintii tai, ei te pot ajuta mai mult. Bafta!

| dream36 explică (pentru DanySenpai):

Mersi frumos!

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SebastianCMT a răspuns:

Nu ai de ce sa te sperii, ai 13 ani si inca esti virgin asta este totul, e ceva normal!

| dream36 explică (pentru SebastianCMT):

Ai trecut prin asta sau treci prin asta? cati ani ai? esti sigur? happy

| SebastianCMT a răspuns (pentru dream36):

Am 18 ani, nu dar cazuri diferite! Uni si-o pot ''belii total'' alti nu!

| Sergiu72 a răspuns:

Daca pielea te strange e fimoza. Daca nu, atunci nu-ti fa probleme. Un penis poate fi mai gros la baza si cu gland mic, sau mai subtire la baza si cu gland mare precum o ciuperca champignon. Poate fi curbat in sus sau in jos, poate avea 14 cm sau 23 cm. Daca ai fimoza, mergi la medicul chirurg pentru circumcizie. Circumcizia e sexy si sanatoasa. Toate cele bune!

| CorinaReg19 a răspuns:

Ai 13 ani si te masturbezi!?!?!

| dream36 explică (pentru CorinaReg19):

Te intereseaza asta? altii se masturbeaza si de la 10 ani.