| Razvy12 a întrebat:

Acm recent m-am despratit de prt sad am fost 1 luna impreuna si cand am intrebat-o care e motivu a zis ca vrea sa stea putin sg happy ps: a mai avut o relatie cu un baiat 5 ani care a dezamagito si a lasto la greu sad e posibil sa nu mai aiba incredere in alti baieti sa sa ii fie frica sa iubeasca din nou crezand ca si acel baiat o va dezamagi? sau daca s-a desparit de mine m-ai am vreo sansa de inpacare cu ea?sad o iubesc mult sad

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Hey! Este posibil ca fata, in timpul relatiei voastre, sa fi inceput sa-si creeze sentimente pentru tine. Si daca spui ca a mai avut o relatie, destul de lunga, si esuata, este prea posibil sa nu mai aiba aceeasi incredere in barbati straight face.
S-o fi despartit de tine, cu concluzia sa isi puna la punct sentimentele, si poate poate, in viitorul apropiat, ea se va intoarce la tine, cu sentimentul de iubire!
In orice caz, tu redai increderea de care are nevoie! Incearca sa fi mereu acolo pentru ea, mereu prezent, s-o ajuti, s-o sprijini...sa o inveti unde nu stie, sa o corectezi unde greseste, sa ii respecti dorintele si sentimentele, sa ii dai dreptate...arata-i putina compasiune si intelegere! Arata-i ca tie cu adevarat iti pasa!
Ea are, sincer, o parere total gresita! Ca orice femeie, de asemenea! Orice femeie care e ranita, refuza alte relatii din cauza ca se tem! Nu vor sa fie iar ranite si mintite! Daca tu o iubesti cu adevarat, lupta pentru ea! Insista (intr-un mod cat mai amuzant omenesc!), demonstreaza-i ca nu esti ca ceilalti! Arata-i inima ta mare, fa-i cunostinta cu ea, si ai sa vezi ca totul se va rezolva! Sigur asa va veti impaca!
Cel mai important e ca tu sa ai sentimente nobile si sa fie cat de poate de clare! Trebuie sa fi sigur de ele! NU o lasa sa-ti scape!
Ps: cand spui ca o iubesti (asa cum ai spus-o la sfarsit, mai sus), trebuie sa zambestiwinking happy! Nu fi tist ca iubesti, ca esti indragostit! Trebuie ca acest sentiment sa fie de bucurie (este valabil pentru toti) love struck!
Sper ca m-ai inteles, ca ti-am fost de ajutor, si ca-mi vei urma sfatul! Funda? Bafta kiss

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate e asa cum presupui tu dar s-ar putea sa fie si la ce m-am gandit eu: fata nu mai are incredere in baieti din moment ce a avut o relatie esuata si fiind cu tine, poate si-a dat seama ca se indragosteste de tine[ceea ce poate nu prea vroia sa se intample asta]si sa fie sigura de asta s a gandit sa luati o pauza ca, sa-si poata pune in ordine gandurile si sa fie sigura de sentimentele ei

| Razvy12 explică (pentru mona):

Asa mi-a zis si mie cand be-am desparit ca vrea sa fie putin sg happy

| avva89 a răspuns:

Hey gandeste-te putin daca o iubesti mult si ea ti-a dat papucii inseamna ca nu te mai vrea sau se gandeste tot la baiatul ala si eu cam 2 zile m-am despartit de iubirea mea am fost impreuna 2 luni si acum il plac foarte dar el mi-a zis in fata ca nu mai simte nimica fata de mine se poate ca si la tine e problema asta imi pare rau ca v-ati despartit sad