| Zuzulin a întrebat:

Eu iubesc o fata si sunt impreuna cu ea de o luna si mi-e frica sa o pierd pentru ca nu prea am bani de cadouri cum pot s-o fac sa stea cu mine si sa ma iubeasca fara lucruri materiale?

Răspuns Câştigător
| คиค a răspuns:

Bună, Zuzu` :)!
Stai liniştit, nu cadourile întreţin o relaţie, aşa că nici să nu-ţi mai pui vreodată problema în sensul acesta.
Dacă-i duci cadouri nu o să te iubească mai mult, iar dacă o va face înseamnă că e materialistă şi iubeşte cadourile pe care i-le oferi, nicidecum pe tine;).
Părerea mea este să nu-ţi mai faci atât de multe probleme, pentru că atât timp cât vă iubiţi relaţia va merge foarte bine.
Încearcă să fii pe cât se poate de original, şi să o surprinzi cu câte ceva nou în fiecare zi. Nu plănui din timp, lasă-te sub inspiraţia momentului şi improvizează ceva. Fă-o să se simtă specială.
Aa..., şi presupun că nici nu mai este nevoie să-ţi zic că nouă fetelor ne place în momentul în care iubitul ne alintă;)).
Nu ştiu ce fel de persoană este prietena ta, dar din punctul meu de vedere un sincer "Te iubesc" valorează mai mult decât orice cadou.
Uite, de exemplu tipul acesta i-a făcut o surpriză de proporţii iubitei, fără să dea vreun ban ( http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Nu trebuie să faci ce-a făcut el, dar era un simplu exemplu de gest făcut din iubire;).

1 răspuns:
| BambiSd a răspuns:

Depinde. Tu o cunosti cel mai bine pe prietena ta si poti sa iti dai seama daca ea este genul care apreciaza la barbat partea materiala sau nu. Daca este genul acesta, poti discuta cu ea si daca ea chiar te iubeste, va intelege ca nu toti au "buzunarul mare" si ca ar trebui sa te aprecieze pentru cine esti tu. Iar in cazul in care ea te apreciaza cum am mai spus, pentru cine esti si nu pentru ca nu ai multi bani, atunci nu ai de ce sa iti faci probleme. Noroc!