| Mouritour a întrebat:

Sunt impreuna cu o fata de o luna, dar vorbesc cu ea de mai mult timp cam 4-5 luni,vreau sa mentionez ca ne aflam intr-o relatie la distanta si am aflat recent(nu de la ea, nu mi-a spus ca ar fi facut asa ceva) ca a trimis nuduri si altor baieti in trecut, pe vremea cand inca nu vorbeam cu ea(am primit dovezi de la cel care mi-a spus)si nu stiu ce sa fac daca sa o las pentru ca imi e frica ca e o fata usuratica sau sa continui impreuna cu ea pentru ca eu o iubesc foarte mult dar nu stiu ce sa fac.Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cam repede într-o lună să-ți dais eam ce fel de persoană e. MAi bine o întrebi de fază și auzi povestea ei, poate a făcut-o din naivitate, din șantaj sau pentru vreun tip la car a ținut și a prostit-o

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut,

Nu trebuie sa tragi concluzii pripite de acum, gandeste-te ca multa lume, inainte (in trecut) face diferite lucruri cu care nu se mandreste astazi.
Daca acel baiat erai tu, si va intelegeati la fel de bine, si iti trimitea tie... de unde sa stie ca se ajunge sa se desparta si sa intalneasca alt baiat?

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea despre asta, trecutul nu ar trebui sa mai conteze daca voi va intelegeti si va iubiti. Da, nu este frumos ce a facut si nu trebuia sa faca asta. Dar... cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea happy

| siriusblack98 a răspuns:

Eu o să îți zic exact opusul a ceea ce a zis Bogdan. O fată care trimite nudes pe internet la toți băieții este o ușuratică de generația nouă. Genul de fată care vorbește cu tine și cu încă vreo 3 prin mesaje în timp ce unul îi umblă sub " capotă ". Dacă mai și alegi să ai o relație la distanță cu un specimen din ăsta...s-a terminat.

| AlexValentinn a răspuns:

Asa se intampla cand cauti relatie pe internet cu o fata din alt oras. Parerea mea e ca ar trebui sa iti gasesti o fata in realitate, sa ai o relatie cu ea in realitate, nu ma refer la faptul ca sa nu vorbesti cu ea prin mesaje sau ceva, dar sa o cunosti prima oara in realitate, de ce? Pentru ca in realitate iti dai seama mult mai bine de o gramada de chestii legate de ea dar care daca vorbind pe internet cu ea nu iti poti da seama. Cel mai bine iti dai seama de o fata cand o cunosti in realitate, nu pe internet. Eu cred ca cel mai bine ar fi sa renunti la prostiile astea de relatii pe internet si sa cauti in realitate, in jurul tau, in orasul tau o iubita si e total altceva. Si cum poti tu sa ai pretentia sa nu faca anumite chestii sau sa simta anumite chestii pentru tine daca voi aveti relatie de la distanta? Conexiunile adevarate intr-un cuplu se fac in realitate, face to face, nu pe internet, nu pot sa cred cum poti sa te atasezi de o fata pe internet cu care nu te intalnesti in realitate. Si oricum, tu nu o iubesti pe ea daca zici ca esti impreuna cu ea de o luna, tu esti atasat de ea, e o diferenta enorma intre atasament si iubire, adica sa zic asa esti indragostit de ea care nu e acleasi lucru cu a iubi. Si daca trimitea nuduri in trecut la alti baieti ce? Asta e, femeia face ce vrea, tu nu poti sa ii schimbi trecutul unei fete sau sa o schimbi in prezent dupa cum iti pofteste tie inima, ceea ce poti sa faci in schimb, sa iti impui niste standarde, care le vrei tu, si sa nu mai cauti cu disperare orice fata mai ales pe internet. Problema cand esti disperat sa iti faci o relatie si sa nu fi singur este ca disperarea te face sa nu mai gandesti cum trebuie si sa iei de bun orice pica in cale. Mai bine nu te-ai mai grabi si ai astepta persoana potrivita, oricum o fata serioasa nu isi face relatie pe internet, cel putin astea tinere, la alea mai in varsta si mature e altceva, dar astea tinere care isi fac relatie pe internet nu prea sunt serioase, sau foarte putine, dar oricum ca sa stii de la mine fetele care trimit nuduri la baieti prin mesaje sunt cele mai infecte panarame, sa te feresti de genu asta de fete. Am scris cam mult dar ca sa iti rezum si sa iti raspund la intrebare, DA, LAS-O cat mai repede posibil, asta e primul semn ca e o panarama infecta faptul ca a trimis nuduri la baieti, o fata serioasa niciodata nu trimite nuduri la baieti, o fata serioasa nu trimite nuduri prin mesaje nici macar iubitului / sotului ei care sunt impreuna de ani de zile, se dezbraca in fata lui doar in dormitor in rest nu.