| Yosifica a întrebat:

Salut, acum 1 sap o prietena mi-a spus ca la noi in oras se fac3 volei, eu am 13 ani jumate si 1.62 cand eram mai mica am practicat inot dans si bascket, desii m`am lasat de bascket acum 1 an jumate am crescut cam 2 centimetri (recent), am cautat pe internet "exercitii" cum ar fi intinsul in pat am inceput sa le practic de o saptama si ma simt destul de bine, ceea ce vreau s ava intreb este daca ma apuc de volei am anse s amai cresc in inaltime? (sunt un pic plinta) parintii mei au 1.70 si 1.58 Ps: din cate m`am informat fetele se dezvolta si cresc pana la 17 -18 ani

3 răspunsuri:
| ღClauuღ a răspuns:

Da o sa cresti si o sa devii supla intr-un timp foarte scurt. Iti spun din propria experienta si eu fac volei si m-am dezvoltat repede deci apucate de sport ca nu strica niciodata.

| raluk018 a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia...iti trebuie o viata echilibrata,o alimentatie corecta,si vei fii ceea ce iti propui. Fii propriul tau medic,si cobaiul tau, tu vei stii ce e bine pentru tine, si ce nu.

| Yosifica explică:

Plinuta * scuze