| Andreiu68 a întrebat:

Acum 4 zile eu si cu un prieten ne-am dus in alt cartier la niste prieteni care stau acol, si acolo era o fata.Mie sincer a inceput sa imi placa de ea.Eu am 16 ani iar prietenul meu 17.Prietenul meu si-a dat seama ca fata respectiva il place,prin felul in care se uita la el-cu ochii asa lasati in jos,il saluta etc si se baga fata in seama fata cu prietenul meu pe facebook. Prietenului mei nu ii place de ea, pentru el e draguta.I-am spus prietenului meu sa se bage pe ea, si el a spus ca puscaria ii grea (fata cica are 12 ani si prietenul meu 17) adica pedofilie, eu personal nu cred ca fata are 12 ani, dupa inaltine, forme se vede ca are 14. Apropo Acum 3 minute am aflat ca fata are 14 ani jumate, sa se bage pe ea parerea mea.In seara asta fata respectiva era in lateralul meu cu 40 de cm si eu i-am spus prietenului meu :Uite ce draguta si simpatica e fata asta,vorbeste cu ea poate (ma refeream poate iese de o combinatie) Si a inceput sa rada prietenul meu. Iar eu imediat i-am spus fetei ca e simpatic,draguta si sa imi dee numarul de telefon si sa iesim la un suc.Dar nici nu m-a bagat in seama sad. Poate a crezut ca am luat-o in gluma. Poate il vede mai atragator pe prietenul prin faptul ca : fumeaza,bea, fura, a fost la arest preventiv 29 de zile,joaca la aparate,nu prea tine la gluma,e fara nici un ban in buzurar,(masa nu ii mai da deoarece ultima data i-o dat bani sa se tunda si s-o dus la aparate) repetent, a fost la scoala de corectie, si e la cel mai prost liceu din oras si nu pot sa zic ca arata rau ca aspect fizic dar nici miss dare are un defect care costa bani acel defect e dantura care nu are( are vr-o 4dinti sun 3 asa ciopliti si hus cativa rupti asa pe jumate, dar ma rog nu va intereseaza.) In schimb eusad nu fumez, beau ocazional, sunt la al 3-lea liceu din oras,adica e bun,nu fac ce face el, pacanele, repetent etc nu am aceleas vicii... Nu pot sa zic ca arat rau nici eu:Fac sala de 1 an,arat bine,am ochi albastrii,par castaniu, de treaba, tin la gluma etc) ◀Acum daca prietenul meu in 2-3 zile nu vorbeste cu ea sa ii zica sa fie impreuna ii spun eu fetei ca o plac,dar poate,iar o ia in gluma ca asta seara▶. Prietenul meu a spus ca nici nu stie daca sa zica sau nu ii este teama.◀Cum fac si eu gen sa intru in vorba,seama,sa zic asa ea sa inceapa sa ma bage in seama,cat de cat sa ma placa?▶ ◀ Ceva gen sa ma remarc in fata ei,ea sa fie asa wow, inpresionata si atunci poate nu o sa mai ia in gluma ca asta seara.▶ Stiu ca am intrat in detalii, detalii si amanunte dar cer scuze.Dau funda la raspuns bun.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Las-o mai, nu vazusi ca nu-i genul tau? Gaseste-ti o fata pe care o duce capul, nu o galita de genul asta.

| neutrino a răspuns:

Cu toate calitatle tale, fata nu este impresionata placut de tine. Are si ea acest drept, chiar daca este totusi o copila.

| Anonim1045 a răspuns:

OMG! Cum poate cineva sa gaseasca un baiat atragator prin toate oribilitatile pe care le-ai spus despre prietenul tau...adica, stiu ca unelor le plac baietii mai 'bad boys' dar totusi, nu cred ca fetelor le plac puscariasii in generalwinking Si daca asta e prietenul tau...ce sa mai zic, stii vorba aia "cine se aseamana se aduna".

| nonameXD121314 a răspuns:

Daca iti place fata nu o tine pentru pr tau
vorbeste cu ea
daca nu te baga in seama spune-i ca vrei sa o intrebi ceva important si o intrebi daca poti sa i pui intrebarea asta ar faceo curioasa si ar faceo sa vorbeasca. eu asa fac cand ele nu ma baga in seama si cam merge big grin