| Nam3less a întrebat:

Acum 7 luni am avut o relație, cu o fata pe care o iubeam foarte mult,ușor ușor,am inceput sa o rănesc, am rănit-o de 2 ori și de fiecare data s-a împăcat cu mine, faza e că acum m-am schimbat și mi-am dat seama că i iubesc cu nu am mai iubit pe nimeni, o vreau înapoi,o iubesc, nu știu ce să mai fac, acum sunt un alt om dar ea nu mai vrea sa ne împăcam.
Ce sa fac sa o aduc înapoi în viața mea ...Va rog ajutați-ma.
Cel mai bun răspuns primește fundiță.

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca tu nu ai auzit si/sau stiut de proverbul vechi si verificat, conform caruia "nemultumitului i se ia darul" fiindca ar fi trebuit sa stii ca daca ti se da/ofera un lucru si tu nu esti multumit de el din motive puerile, irationale, ilogice sau fiindca e prea simplu sau mic... ti-l i-a inapoi si ramii cu "buzele umflate". Probabil ca in urma unor insistente moderate, civilizate si prin modificarea adecvata a comportamentului s-ar putea sa ai parte de o a doua sansa. Bafta si succes.

| LoveSleep a răspuns:

Ne spui și nouă cum ai rănit-o? Pentru că nu e același lucru dacă i-ai zis doar "și eu" la "te iubesc" sau dacă ai bătut-o cum își bat bărbații nevestele in Vaslui.

| Nam3less explică (pentru LoveSleep):

Am ignorato, am mințito...

| GoldenZenith a răspuns:

Buna!

Probabil fata respectiva s-a saturat sa iti acorde sanse si tu sa o dai in bara.

Daca o vrei in viata ta, arata-i ca intr-adevar esti o alta persoana si spune-i ca sa iti acorde o ultima sansa ca sa demonstrezi ceea ce simti.

Succes!

| kandaraki a răspuns:

Bravo fetei ca nu se intoarce inapoi, eu inteleg ca ai ranito odata, ai gresit, se mai intampla, cu toate ca daca iubesti nu gresesti, dar a doua oara sa ranesti, 2 sanse irosite si tu mai vrei sa vina la tine?
no way. la sigur ca o vei mai rani daca ai facut-o deja de 2 ori

| Nam3less explică (pentru kandaraki):

Am cerut răspuns, nu ma poți ajuta, stai parcat.

| kandaraki a răspuns (pentru Nam3less):

Parcat stai tu fraiere, singur singurel cu tot cu minciunile tale si plangi ca ai fost parasit dupa ce ai avut 2 sanse si le-ai irosit.
Ti-am dat un sfat, sa iti vezi de viata ta si sa iti cauti alta fata, care desigur ca o vei rani, fiindca asa esti genetic structurat

| kandaraki a răspuns:

Ha ha ha, ce prost esti ))
mare taran mai esti, nu intelegi nimic!

| LexiEla a răspuns:

Fa.i surprize. Da.i mesaje lungi in toiul noptii cum ca nu poti dormi de dorul ei, etc

| RappaNow a răspuns:

Salut, depinde și cât de mult ai rănito și ce ai făcut. Dacă crezi că mai ai șanse arată-i prin diferite fapte că o iubești. Fă-i complimente zilnic și dacă vezi că nu-i prea place lasă-i o pauză a ei și începe din nou cu complimente. Arată-i că o iubești și că o vrei numai pe ea. Multă baftă happy

Răspuns utilizator avertizat