| RonyJey a întrebat:

Le multumesc tuturor celor care au rabdarea sa citeasca toata aceasta poveste. In vacanta dintre a 9a spre a 10a am cunoscut un tip. Am devenit prieteni buni, iar intr-o zi nici nu imi trecea prin cap ca atunci vom deveni un cuplu. Era primul meu prieten asa ca nu stiam prea multe despre relatii. S-a dovedit a fi baiatul perfect. Gentil, sensibil, romantic. Absolut toate calitatile pe care orice fata si le-ar dori. Insa la varsta aceea vedeam relatia ca pe o distractie. Il iubeam insa nu la fel de mult ca el. Imi ierta orice. Ne-am despartit de 3 ori, moment in care mi-a spus ca e ultima sansa pe care mi-o da avand in vedere cat l-am ranit. In aceasta perioada a murit bunica mea. De aici pana la ultima noastra despartire nu era mult. El incerca mereu sa ma sustina si sa ma ajute sa trec peste asta, insa mi se parea absurd si mereu incercam sa il indepartez. La cateva zile dupa, ne-am despartit. In urmatoarea luna ma simteam eliberata, si imediat dupa mi-am facut un alt prieten. M-am despartit de el si regretele au inceput sa apara. Simteam ca sufar dupa primul tip, insa nu vroiam sa recunosc asta. Dar in septembrie, la cateva zile dupa ce el se implicase intr-o relatie serioasa, la inceputul clasei a 11a mi-am luat inima in dinti si i-am trimis intr-un mesaj tot ce simteam despre el. Mi-a spus ca e fericit ca simte asta, insa tine la prietena lui, si de ce nu am facut asta mai devreme. I-am spus ca i-am respectat dorinta de a fii ultima sansa primita (pentru ca de fiecare data cand ne desparteam eu ma dceam la el sa ne impacam). A mai trecut un an si in tot acest timp am avut unele perioade in care imi aminteam de el si imi doream din tot sufletul sa ne impacam, insa cu timpul treceau. Peste cateva zile face un an de relatie. Insa sentimentele mele au revenit iar, de data asta mai puternice. Simt ca pe ea nu o iubeste ca pe mine. Sunt multe lucruri pe care le face cu ea si nu le facea cu mine (asta fiind de bine pentru mine). Inteleg ca s-a schimbat dar mie imi spunea ca va ramane dupa liceu aici in oras, doar pentru ca raman si eu. (in prezent el pleaca la Bucuresti la facultate, chiar daca prietena lui ramane aici) imi facea mereu declaratii pe facebook, tinea poze cu mine chiar si cand ne suparam. imi raspundea cu te iubesc, te ador sau lucruri din astea la orice ii postam pe facebook. inteleg ca s-a schimbat dar cu mine chiar se purta altfel. daca cineva ne vedea pe strada isi putea da usor seama ca ne iubeam cu adevarat. I-am vazut si pe ei pe strada si nu erau deloc asa. erau tacuti, parca nnu schitau nimic, insa din tot ce are pe facebook se vede clar ca ea il iubeste foarte mult. Cand am fost cu el aveam 16 ani, acum am 18. Pur si simplu nu ma pot implica intr-o relatie pentru ca in fiecare baiat, eu il caut pe el. Nu stiu daca el este ceea ce pot numi alesul, sa zicem. Cert este ca il iubesc enorm de mult si fiecare zi pare o povara. I-am scris o scrisoare si ma gandesc serios sa i-o trimit. As da orice particica din viata mea doar ca sa ma impac cu el. Voi ce spuneti? Sa trimit scrisoarea? Sa fac si altceva? Nu pot lasa totul balta acum indiferent cat de greu ar putea fi sa ne impacam, si cat de mult mi-ar lua sa il fac si pe el sa simta din nou acelasi lucru. Nefericirea este ca nu stiu daca reusesc sa il fac sa simta asta din nou pentru ca nu cred ca mai vrea sa ne impacam vreodata. Merita trimisa scrisoarea? Si merita sa ma duc la el la Bucuresti dupa ce incepe scoala?

Răspuns Câştigător
| Rosedia a răspuns:

Scrisoarea merita trimisa, caci din ce ai relatat tu ...ati avut o relatia serioas.Cum sangele apa nu se face nici iubirea adevarata nu se diolva asa usor.Eu cred ca nu ai nimic de pierdut prin trimiterea scrisorii....ba ai chiar mult mai mult de castigat.Tu nu te poti implica acum in alta relatie deoarece ti la el foarte mult iar dragostea pentru el ti-a captat tpata inima.Merita sa lupti pana la capat pentru ce iti doresti, si se vede ca si el inca mai tine.Da-ti frau liber sentimentelor si cand va vedea ca tu faci asta si e te va urma.Iar despre plecarea la Bucuresti pot sa iti spun doar :,, de ce nu?''.Cat timp va realiza ca il urmezi isi va da singur seama ca il placi enorm (daca inca nu i-ai trimis scrisoarea).Cum el si-a marturisit dragostea cand ti-a spus ca va sta in oras doa pentru tine, asa ti-o marturisesti si tu mergand dupa el.Succes! Nu iti va parea rau!

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Trimite-i scrisoarea si vezi ce se intampla, il iubesti mult si cred ca si el te iubeste chiar daca e implicat intr-o relatie

| RonyJey explică:

Va multumesc din suflet pentru raspunsuri, chiar m-ati incurajat sa lupt, si va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi tot.

| ℓσνє a răspuns:

Bunahappy.
Stiu cum este... fetele se implica intr-o relatie, si pastreaza amintirile, iar baietii se implica si uita...
Revenim. eu spun ca daca vrei sa lupt, lupta. Intotdeauna lupa pentru ce/cine iubestiwinking.

| ShadowGhost a răspuns:

Da,merita sa ii trimiti scrisoarea aia.Si mie imi place de un baiat mult de tot si nu am curaj sa ii spun ce simt, dar daca as fi in locul tau i-as trimite scriosarea aia si as vorbi cu el pe facebook, mess e.t.c.Sunt sigura ca daca o sa ii trimiti scrisoarea aia el o sa se intoarca.Trebuie sa stai linistita.O sa fie totul O.K daca trimiti scrisoarea aia si te vezi mai des cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| Cricutz a răspuns:

Nu. De fapt faci cum vrei ...Eu nu m-as baga intre ei.

| 0Mark a răspuns:

Cred ca da...
Daca crezi tu ca e bine e bine si daca iti zice si sufletu esti libera laughing)
Funda plss?

| speciala a răspuns:

Daca tu inca il mai iubesti si simti ca merita sa lupti pentru iubirea ta atunci e ok, dar cum ai spus si tu fata aia il iubeste si poate ca si el simte ceva pentru ea, nu cred ca merita sa-i strici fericirea doar pentru ca tu inca simpti ceva pentru el.Gandeste bine la ceea ce vrei sa faci pentru ca nu esti numai tu implicata in povestea asta mai st si ei doi. Succes!

| yoo710 a răspuns:

Trimitei scrisoarea. Nu cred ca te va refuza dupa cat incerci sa faci ca sa te impaci cu el. Daca nu merge incearca sai aduci aminte de vremurile cand erai cu el si erati ffffff fericiti. Dupa cum ai povestit se vede ca inca mai tine la tine.

| Iordan_Radu_Adrian_1997 a răspuns:

Nu risti, nu castigi. Daca ii trimiti scrisoarea si va impacati, atunci merita sa mergi la Bucuresti. Altceva nu stiu...Asa am patit si eu si am incercat sa uit de fosta prin alte activitatii distractive, dar tot nu imi puteam lua gandul de la ea, dar totul sa calmat de la sine... Succes si sa stii ca sunt si alti barbati in lumehappy