| Andreiu68 a întrebat:

Acum cateva zile am fost in cartierul vecin la niste prieteni si acolo era o fata care mie imi place de ea.Intr-o seara eu si un prieten am fost la ea si ea mai era cu niste fete si acel prieten a inceput sa vorbeasca cu ea nu stiu eu ce si dupa 2 minute i-am spus fetei ca e simpatica si draguta si daca imi da numarul de telefon ca sa iesim la un suc si fata a facut o fata de gen:,, Ce-i cu tine ba?!"si s-a intors cu spatele la noi si a inceput sa vorbeasca cu fetele cu care mai era... Fetei respective ii place de un baiat de aproape 13 ani care e de la tara si in timpul scolii vine in oras...Dar ma rog fata are 14 ani jumate eu 16 si daca stranut putin la copilul de 13 ani moare..ma rog.@@Vreau sa ii spun din nou fetei ca o plac si oare sa mai incerc sau nu?@@Si cum as putea sa ma inprietenesc cu fata si sa intru in vorba ca nu o prea cunsoc de loc?@@ @@Imi e cam,, frica/teama,, sa zic asa sa ii spun ca o plac, eu fiind o fire mai timida si daca ma refuza!@@Prima data i-am spus ca eram putin baut si aveam curajlaughing) Multumesc daca ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Psihedelic777 a răspuns:

Pai...in primul rand nu fii chiar atat de direct.Intai da de ea si bag-o putin in seama.Gaseste un subiect comun ceva.Intreab-o despre ea si chestii. Daca vezi ca se simte comoda e bine. Apoi in functie de ce iti raspunde si cum se simte spune-i ca ti se pare o fata draguta, iti place de ea si ai vrea sa va mai vedeti. Spune-i cu incredere toate acestea si va fi bine.Multa baftahappy

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai incearca sa afli numarul de telefon de pe la prieteni prietene, si incearca sa i scrii sms uri. E de recomandat atunci cand esti timid; sau pe facebook; e mai simplu sa incepi asa si apoi dupa un timp sa vb si la telefon sau face to face.

| alexandrafocus a răspuns:

Pai incearca sa nu mai fii asa timid, si arata-i ca tu esti mai bun decat acel baiat de 13 ani.laughing

| Dobros a răspuns:

Bro. Da punete putin in locul la copilul ala de 13 ani. Cum ar fi sa ai o iubita mai mare si sa vina unul mai mare cu 3 ani si sa tio ia? Nasol. Ii spun eu. Da anyway. Spune-i frate ce simti. Amu daca il rupi pe ala de 13 ani si afla asta.(sigur o sa afle) iar n-o sa mai ai nicio sansa. Asa daca ii spui ce simti si esti tandru poate o sa vina la tine.

| Andreiu68 explică (pentru Dobros):

In locul lui as injura putin si imi vad de viata, asta e, e mai mare si nu pot face nimic! si de ce nu ii spune baiatul de 13ani ca o place daca o place?