| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Acum destul de multa vreme i-am spus fetei de care imi placea ca o plac foarte mult, insa am fost refuzat big grin Si de atunci nu am mai bagat-o deloc in seama, nici la scoala, nicaieri, desi ne-am mai intersectat, si de fiecare data tot vedeam cu coada ochiului ca se uita la mine si ma priveste insistent. Acum intrebare: am facut bine ca am ignorat-o, avand in vedere ca eu nu mai simt nimic pentru ea? Eu am considerat ca asa e mai bine pentru ca m-a refuzat si nu mai avea niciun rost sa ma mai bag in seama cu ea laughing.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu mai simti nimic pentru ea, ce importanta mai are? Chiar daca acum o intereseaza, tu ai trecut mai departe. Presupun ca nu mai vrei sa fii cu ea. Sau poate vrei sa-ti bati joc de ea pentru ca te-a refuzat, eventual sa o pacalesti sa-ti ofere o noapte fierbinte? Parerea mea ar fi sa nu-ti bati joc de ea in nici un fel.
Da, ai facut bine, daca insistai probabil ca si ea ar fi insistat in refuz.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Gest copilaresc, asta ca sa nu zic prostesc. Cum sa ignori o fata care te-a refuza politicos? Adica ea nu are dreptul sa aiba ca prieten si chiar ca iubit, un baiat de care ii place?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te simti vinovat sau ce laughing? Bine ai facut, ce rost are sa-ti pierzi timpul cu ea.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am refuzat si am fost refuzat, dar am continuat sa dialoghez cu respectivele persoane. Acum fiecare cu propria conceptie.

| DoarSteff a răspuns:

Ah, mda... Pesimismul asta bata-l vina. Dar totusi da, e mai bine asa, daca ii pasa (Frumos, elegant) cat de cat de tine ar fi incercat sa te refuze mai frumos (semn de respect) dar asa... Nah. Mai bine asa. Sau poate simtea ceva pentru tine dar s-a panicat si te-a refuzat in speranta ca nu se va face de ras in ochii tai. Nu stiu, dupa cum vezi si o zic si eu, ma contrazic cu placere. Oricum eu as zice sa te joci cu ea si dupa sa o lasi, nah asa zic eu >big grin laughing.

| AndreyBorona a răspuns:

Bravo frate, arata-i ce a pierdut si ca nu esti dependent de ea. Funda?