| Ghengbeng18381 a întrebat:

o prietena mi-a recomandat o fată pe care o cunoaste. Si e super drăguță si as vrea sa vorbesc cu ea, nu ne cunoaste, nu ne-am vazut si pentru moment vreau sa ii scriu. Ce conversatie as putea avea? In e afara de ce faci, cum la tine chestii care sunt banale, ceva amuzant sau sa o incite in a purta o discuție! Dau FUNDA la cea mai buna idee

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mai bine vă scoate împreună la o cafea? ar fi mai puțin awkward și și fata aia cred că ar fi mai deschisă să vorbească și să cunoască în viața reală decât pe Facebook

| NarcisIfrim a răspuns:

Daca iti spun ceva amuzant la mine,poate tie ti se pare amuzant dar ei nu.Tu trebuie sa testezi tot felul de apropouri si glumite, sa vezi ce merge la ea.O discutie decurge dupa cum vrei tu, tu ca baiat trebuie sa o coordonezi. Daca stii sa pui intrebarile foarte bine, atunci o sa stai mai mult sa asculti, si ea sa vorbesca sau sa scrie mai mult.Depinde cum pui intrebarile.