| fffandreeea a întrebat:

as dori cateva sfaturihappy. M-am cunoscut cu un baiat la scoala dintr-o discutie pe care o aveam cu un prieten, cum sunt mai glumeata iam spus ca acest baiat sai zic A este dragut, A sa bagat in discutie pentru ca il cunostea pe acest prieten si din discutand mi-a zis ca sunt dragutabig grin.Acesta intr-o seara mi-a cerut pe fb id-ul happyi l-am dat desigur pentru ca e simpatic.Am vorbit pe mess, ne-am vazut la scoala si intr-o seara cand ieseam de la ore A era in curtea scolii, a venit la mine si mi-a cerut numarul de telefon :Xi l-am dat acesta m-a sunat a 2 a zi, am vorbit m-i-a zis ca ma place si ca sunt draguta.Acesta are insa prietena si m-i-a zis ca nu le prea merge si ca o sa se desparta, nu mia zis cand-_-'. Acesta ma suna aproape in fiecare zi, si vorbim cate putin.Eu ii repet ca, cred ca ma minte, el s-a facut nesimtitsadsi mia zis ca nu ma minte.Ma intristreaza ca atunci cand il sun seara e cu prietena. Vrea sa ne intalnim saptamana asta si mia zis ca de abia asteapta sa ma vada si sa vorbim desi ma vede si la scoala.La telefon deja batea apropouri despre cum as reactiona daca m-ar pupa si unde as vrea, si a inceput el cu pe obraz pe burta laughingdar gura nu, o facea pe prostul dar am inteles si i-am zis ca as reactiona normal sau as refuza si mi-a zis ca nu as rezistalaughingma rog.Deci ce ar trebui sa fac imi place foarte mult de el... dar are prietenasadsi sunt sigura ca ma place thinking dupa felul cum imi vorbeste si ma priveste.Sunt insa nedumerita in legatura cu prietena luisadau 3 luni...

Răspuns Câştigător
| ViorelS a răspuns:

rolling on the floor caterinca laughing sunt multi de genul asta cum adica, are prietena dar nu se inteleg prea bine, fie asa o fi dar nu prea o inghit. in momentul asta u trebuie sa fi mai desteapta ca el si nu-l lasa sa se apropie prea mult de u. Chestia cu sarutul thinking deja duce undeva, incepe sa bata apropouri pff...de preferat oricat de indragostita ai fi de el sa nu ii pici in plasa sunt multi smecherasi in ziua de azi no talking... multi se combina cu fete doar pe interes, nu pentru o relatie serioasa sau daca nu sa vada daca iese cevawinking iti dai u seama la ce ma refer. oricum pe final ti-am zis "sa fi mai desteapta ca el(cu un pas inainte) si nu-l lasa sa se apropie foarte mult aa da si nu te lasa influentat de dulcegariile lui"winking bft happy

3 răspunsuri:
| darii a răspuns:

Incearca pentru cateva zile sa pari indiferenta fata de el. Nu-l cauta tu, nu-i arata ca esti inebunita dupa el. atunci el va deveni nervos pentru ca tu il ignori si va incerca sa intre in vorba cu tine. O sa fie un joc placut prin care-l atragi tot mai mult. iar atunci cand iti spune vorbe frumoase, aminteste-i ca el are inca preitena, cu siguranta relatia cu ea nu e una serioasa pentru ca nu da dovada ca ar iubi-o.

| fffandreeea explică (pentru darii):

Hmh ma cunosti dejalaughingmereu ii amintesc ca are prietena simi spune "offsad".hee heeindiferenta planuiam sa fac asta dar il mai las ..insa ma scoate din tatani cu"sunt cu prietena" ma doare crying

| Saraaaa a răspuns:

Mda... o poveste foarte complicata probabil isi bate joc de tine sau daca te place in curand o sa se desparta de prietena lui si o sa fie cu tinebig grin funda?