| adelina73 a întrebat:

Buna prieteni.am si eu nevoie de ajutorul vostru...chestia e ca vorbesc de aproape o saptamana juma cu un baiat pe net.nu ne-am vazut niciodata dar parca incep sa ma atasez de el.in conceptia mea nu pare tocmai normal sa te atasezi de o persoana pe care practic nu o cunosti, si totusi...nu po' face nimic, sentimentele par a fi mai presus decit ratiunea sad. se poarta foarte dragut si chiar daca nu ne-am vazut niciodata mereu gasim teme de discutii(vorbim cite 2 ore in toata seara pe web). miine probabil ne vedem si nu stiu ce atitudine sa am fata de el.de obicei nu-mi arat sentimentele fata de baieti si sunt o fire cam inchisa, iar el e foarte deschis si comunicativ.credeti ca e prea devreme sa-i spun ca-l plac sau nu?

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Mai inainte de toate, cunoaste-l mai bine, imprieteniti-va, vezi ce ii poate pielea.Stai de vorba cu el fata in fata, asa poti simti persoana mult mai bine. Iar ceea ce simti cu adevarat, aia vei face.

| yellowalien a răspuns:

E prea devreme sa ii spui ca il placi sau nu, pentru ca o discutie pe mess nu prea te ajuta sa-ti dai seama daca persoana respectiva e potrivita pentru tine. Nu spun ca nu e sincer cu tine sau ceva, dar oamenii se comporta diferit "live" fata de felul in care comunici cu ei pe chat. Niciodata nu poti sti cu cine ai de-a face de fapthee hee
Pe langa asta, nu te obliga nimeni sa-i spui de la prima intalnire daca il placi sau nu. Mai lasa timpul sa treaca, vezi cum evolueaza lucrurile(sau nu), iar cand vei fi pe deplin sigura, ii vei spune!
Bafta si distractie placuta la intalnirehee hee

| Anecherry a răspuns:

Nu e devreme, mai ales daca el e deschis si comunicativ; banuiesc ca asteapta acelasi lucru si de la tine.

| Yly a răspuns:

Păi dacă mâine vă vedeți, atunci o să ai timp să îl cunoști, nu îi spune că îl placi, lasă să vezi cum se comportă în societate, în realitate,. eu așa aș face happy succes