| Andreiu68 a întrebat:

Ajutati-ma repede! Eu sunt gelos pentru ca iubesc o fata.Mai exact eu iubesc o fata de prin august,iar prin luna octombrie i-am spus ca vreau sa fie ceva intre noi,dar fata a refuzat. Fata aceea se comporta cu mine parca eram impreuna oarecum(ma pupa pe obraj,pe drunte,ma alinta,imparteam ce isi lua de la magazin, statea in bratele mele etc), dar dupa ce m-a refuzat nu am mai stat cu ea le afara.Eu inca o iubesc si vreau sa fiu cu ea, dar cand vad ca da like pe facebook la alti baieti si mai da si coment innebunesc.In seara asta stateam si m-am uitat pe pagina unui prieten si am vazut ca acea fata i-a spus La multi ani si i-am mai pus si inima,pupici am luat-o razna, am inchis telefonul ca sa nu il lovesc, dupa 2-3min m-am linistit si l-am luat iar, Aceasta fata nici macar nu mi-a zis,, la multi ani" iar la altii... Oare sunt asa de gelos pentru ca o iubesc mult? Cum as putea scapa de asta? Sa mai incerc pe viitor ca sa ii spun iar sa fiu cu ea?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Incearca, nu te costa nimic daca mai incerci. Lasa gelozia la o parte caci cu ea nu rezolvi nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti gelos pentru ca iubesti, esti gelos pentru ca esti nesigur, neincrezator si egoist.

| Otto2014 a răspuns:

Esti plin de gelozie, nu sta nimeni cu tine!

| sebastian999999999 a răspuns:

Pai în primul rand, depinde și de vârstă, adică dacă acea fata are 12-13 ani ni știe ce e iubirea fiindcă e încă copila, dar tu știi ce trebuie sa faci? Pot spune ca și eu am fost în același problemn la fel ca tine dar eu am vorbit cu ea seara de seara timp de 2 luni și după o luna din acelea 2 începuse sa fie Cum ai zis tu ca ești cu acea fata, și pana la urma a renunțat la alt băiet etc și ne am pus noi imp, da ăsta e povestea mea etc
. Tu acum trebui sa te ții de capul ei oarecum, înțelege? Comportare frumos cu ea, nu o jignești, îi iei apărarea dacă e sa se întâmple ceva, fără frica, și pe viitor peste o luna-2 sau când crezi tu ca e momentul, eu zic sa te duci frumos cu o floare ( trandafir rosu) pac frumos și o întrebi, da sa nu fie de fata cu alții ca dacă refuza te faci și puțin de cacao, Contacteaza-mă pe Facebook sa mai vorbim, îți mai dau sfaturi pnm ( Sebii Adascalitei pe facebook) dar ai grija sa fii sigur ca o iubești și sa nu faci Cum am făcut eu sa o fac și pe ea sa mă iubească și după sa nu îmi mai placa mie de ea și sa nu mai scapI de ea., Mult succes prietene.

| Deey_Deey_1990 a răspuns:

Poate ca te-a refuzat pentru ca nu va mai avea timp sa zica la multi ani pe facebook, presupun ca e o adevarata placere laughing