| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Ajutati-ma va rog si spuneti-mi ce credeti ca se intampla cu iubita mea.
Avem 1 an si 7 luni de relatie,pana acum cateva luni,eu eram foarte gelos. Gelos in sensul ca nu imi convenea cand vorbea cu altul,daca altul venea la ea si fetele cu care iesea,daca dansa cu altul,etc.
Recunosc ca a facut multe pentru mine,a renuntat la prietenii ei baieti. Dar nu o recunosc acum,face scandal din orice.
Daca m-a intrebat astazi o colega daca e al meu ceasul ( ne lasam obiectele de valoare pe masa din sala de sport ) si i-am zis ca nu,cred ca e al lui X,spune ca am socializat,daca o alta colega ma anunta in timp ce stau cu iubita mea pe hol in pauza ca avem in alta sala,spune ca eu vorbesc cu ea in clasa si suntem prieteni ( ea nu o suporta pe respectiva colega ),daca o colega da like la poza pe facebook in care apar eu cu iubita mea,nu ii place,daca bicicleta mea sa loveste de bicicleta colegei pe care nu o suporta ea,la fel,nu ii place.
Nu zic ca eu nu am gresit( de fapt am facut doar un gest de barbat ) : am lasat o colega sa intre in scoala inaintea mea si a facut foarte urat atunci,apoi cand la ora a trebuit sa intrebam colegii ce parere au despre noi,o alta colega a spus ca sunt iubitor, normal ca a facut urat si la asta.
Lucrurile astea s-au intamplat acum vreo 2 luni, cam tot de atunci face si asa.Am rupt orice legatura cu orice fata,nu sunt genul care sa iasa in oras fara ea,nu vorbesc cu nicio alta fata,nici macar cu colege doar sa o fac pe ea multumita, dar ea face crize de gelozie chiar si cand ma intreaba una daca e al meu ceasul.
Ce pot sa fac? O iubesc totusi...

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca tu ti-ai pierdut increderea in ea apoi ea urmeaza despartirea din pacate,ea e lipsita de incredere tu nici tu nu sti ce vrei,amandoi sunteti cam imaturi sincer, cum sa ai o relatie cu o fata obsedata, chestile astea sunt nebunatice sau joaca teatru se joaca cu tine sa te faca sa simti cum se simtea ea, habar nu ai tu ce teatru joaca fetele sincer, eu spun sa urmezi calea in viata fara ea tu faci ce vrei

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare a fi o forma de a-ti raspunde la accesele tale de gelozie din trecut care se intorc impotriva-ti, exact cum i s-a intamplat si ei. Amandoi suferiti de aceeasi boala si in acest caz cel mai indicat mod dea rezolva situatia este una singura si anume....despartirea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor

| Georgemtb a răspuns:

Cand mai face chestii d-astea, cand incepe scandalul incearca sa o saruti si sa-i spui ca o iubesti si ca n-ai nicio legatura cu x sau y. Si daca e geloasa inseamna ca te iubeste si nu ar vrea sa te piarda.

| AncaNK a răspuns:

Vrea să-ți întoarcă moneda! laughing

| Scarlat_LIdia_1994 a răspuns:

Doamne, m.am speriat, am crezut ca esti iubitul meu, si noi avem 1 an si 7 luni, si eu sunt geloasa, doar pentru ca il iubesc, si vad in el totul, pot spune ca si eu reactionez asa, crede-ma ..nu va cunosc pe voi, dar cred ca te iubeste si e ca mine laughing, vede toata lumea ei in tine si te vrea doar pentru ea, eu sunt scorpioanca si este clar, iubitul meu e doar al meu, si e normal sa ma doar cand chiar daca pare absurd cum ai spus si tu fazele cu politetele... asa sunt si eu laughing) ma simt bine acum, nu sunt singura care face asa, Doamne fereste sa va departiti si ma cunosti pe mine, reactionand la fel laughing in concluzie o inteleg si pe ea, dar si pe tine, dar ai zis ca o iubesti si trebuie sa te simti implinit ca si ea te vrea doar pe tine :3