| gaby37 a întrebat:

Salut am 13 ani si fumez de vreun an si vreau sa stiu daca imi afecteaza cresterea eu vara asta in fiecare zii fumam cel putin 2 tigari pe zi si am crescut foarte mult deci nu vreau raspunsuri tampite ca cum fumezi de la varsta asta si alte idioteni de cocalar
MRS

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Nu numai cresterea, dar tot corpul tot organismul va functiona, in proportie de 50 la suta. La maturitate, vei vrea sa ai copii. Gandeste-te cum vei face ca va fi urat. Poate tu crezi ca este o gluma sau uite si altii fumeaza si nu au nimic. Vezi ca situatia nu este asa. Zilnic mor mii si mii de fumatori. Chiar nu te intereseaza viata ta? Mai bine faci sex, decat sa fumezi. Esti mai castigat, sau castigata. Pa!

| Ionela78 a răspuns:

Nu cred ca are nici o legatura.afecteaza tare plamanii, nu cresterea.sunt altii care la varsta ta au o inaltime cat un copil de clasa a 2 altii care sunt cat o matahala, de 5 metri.depinde de organism!

| gaby37 explică:

laughing is baiat

| splash132 a răspuns:

Pai doh. daca zici ca ai crescut pana acum e logic ca o s mai cresti.pana si mintea ta de pe,ro, st si, a dat seama. apropo ce inaltime ai acum>? normal in perioada asta a vietii 12-15 cresti cel mai mult...

| Murzik a răspuns:

Tutunul afecteaza corpul.de la fumul de tigara slabesti si descresti...corpului nu-i ajung vitamine daca tu fumezi...si el nu se dezvolta normal.ca tu ai crescut aceasta e virsta e normal,dar daca tu asa o so continui,va fi ft rau,nu uita esti viitoarea mama, cum va fi copilul tau, daca tu nu te pazesti!

| zbye a răspuns:

Fumatul nu are legatura cu cresterea, unii cresc mai repede, altii isi dau drumul mai tarziu. succes

| InocentDarkMoon a răspuns:

Si eu am fumat cam o luna in timpul scolii dar nu este normal sa crestilaughing e normal in perioada asta fumatu nu afecteaza cresterea doar plamanii si dintii whistling