| zohan_5373 a întrebat:

As vrea sa ma despart de prietena mea fara sa sufar. Ideea e ca m-am indragostit de ea. As vrea sa pun capat relatiei, nu ca as fi inselat-o eu pe ea sau ea pe mine, pur si simplu. Simt ca trebuie sa ne despartim, o fi si din cauza ca, ea de la inceput era foarte indragostita de mine, dar acum o simt ca nu mai e asa cum era la inceput. Va multumesc.

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu ai cum, mai ales ca sustii ca o iubesti.
Asta e riscul cand te implici intr-o relatie, cand iubesti. Suferi.
Ai discutat cu ea? I-ai spus ce te deranjeaza? Pentru ca uneori lucrurile se pot rezolva mai usor decat credem, fara sa fie nevoie sa facem mare caz din problemele noastre.
Daca esti complet hotarat, atunci nu iti ramane decat sa ii comunici iubitei tale hotararea si sa te impaci cu ideea asta. Desigur, vei avea nevoie de timp pentru a te reface.

| anonymus07 a răspuns:

La inceput era ok deoarece atat tu cat si ea incercati sa va faceti fericiti unul pe celalalt dar pe parcurs apare plictiseala. Poate ca e distanta deoarece ea simte ca tu nu mai ai acelasi chef de a vorbi cu ea. etc.Incearca sa te implici mai mult in activitatile ei sau daca nu merge incearca sa vorbesti cu ea. Succes!

| Vibrations a răspuns:

Nu mai e ca la început? Schimbă mâna!

| missakihabara a răspuns:

Gandeste-te ca si ea v-a suferii daca rupi relatia

| FreshFresh a răspuns:

Ma, de obicei intrebarea se pune, "cum pot sa ma despart de prietena mea fara sa sufere fata", dar vad ca tie iti este numai de oole talelaughing. Spune mi un raspuns logic pentru care ti ai face singur rau? Gandeste putin.

| GLu a răspuns:

Ia o pauza de o saptamana si vezi cum e ca sa nu-ti para rau dupa aceea

| timotaca a răspuns:

Pai ziceai ca sa nu suferi daca te gandesti la asta ca ai putea suferi inseamna ca inca o iubesti, nu pune capat relatiei luati o pauza de 1-2 saptamani si vezi dupa aceea poate o simti ca e la fel ca inainte sau poate are ea un motiv pentru care nu mai o simti atat de indragostita de tine intreab-o, discutati despre asta daca nu exista comunicare intr-o relatie nu faci nimic