| motanuldezamagit132 a întrebat:

Salut. Am 14 ani si am penisul de 13 cm mie mi se pare mic, prietenii mei care au 14-15-16 ani au penisurile mai mari ca 15 cm. A si vreau sa imi cumpar un lubrifiant pentru a ma masturba dar nu cred ca imi da ca sunt minor.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Motănel, nu există lubrifiant pentru masturbare. Ti s-a mai raspuns. Foloseste ce ai prin casă, sapun lichid, sampon.
Asa ti-au spus prietenii, cât o au sau le-ai masurat-o? Că, de obicei, ei spun mai mult decat este.

| Catrice a răspuns:

Nașpa.

| motanuldezamagit132 explică (pentru Catrice):

Ce amuzant. De parca tu nu o aveai la fel de varsta mea sau poate chiar esti la fel ca mine

| Catrice a răspuns (pentru motanuldezamagit132):

Nah la vârsta ta îmi foloseam creierul de sus, nu cel de jos, care era mai mare decât a tău apropo.

| ywar a răspuns:

Marimea sulii nu determina si gradul de inteligenta si valoare al individului. E grav ca la varstele voastre voi va laudati cu marimea organului. Acum foaartee multi ani, in anii comunismului cand eu faceam scoala aveam uniforma, invatam, aveam numar matricol si eram mai respectuosi. Generatia voastra este o plaga pentru societate, rezultatul unei alte generatii de degenerati care au procreat. A baga sula in **** este un proces. A creste armonios si a te dezvolta este aproape o religie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ți-am dat mesaj pe Instagram.

| Anonim5695 a răspuns:

O intrebare la misto, ma rog. Penisul inca creste si exista posibilitatea sa iti creasca mai mare decat al lor, daca asta te face sa te simti mai bine. Iti da lubrifiant la magazin, ma rog, depinde si de vanzatoare

| Marius2001Pop a răspuns:

Frate, marimea penisului e la fel ca personalitatea fiecaruia, difera de la om la om.
Studiile spun ca in medie marimea penisului este de 13cm, deci esti bine.
In plus, de cand incepe pubertatea(8-14ani), care tine 4 ani, penisul tau continua sa creasca, mai incet sau mai rapid.
Chiar nu conteaza marimea, nu trebuie sa te intereseze asta, nu conteaza cat de lunga o au altii, bucura-te de ce ai.
Si daca te gandesti ca fetele vor sa fie cat mai lunga, nu e asa. daca fata respectiva iti este destinata tie, va fi foarte fericita cu ce ii oferi.
Ai 14 ani, bucura-te de copilarie, asta chiar nu e o problema.
Sper ca am ajutat!

| Vasile_Emilian_Patrascu_1990 a răspuns:

Nu iti face griji pentru mărimea de 13 cm. Este ok. Multi se dau doar mari că o au mai mare. Asta este media lungimii unui bărbat. Nu am inteles la ce iti trebuie lubrifiant?! Se foloseste doar atunci când fata nu se excita suficient când este cu tine!