| robert10 a întrebat:

Salut.am 14 ani si am si eu cateva intrebari.1 este normal sa mi se vada vene pe penis? 2.am pe boase un fel de bubite sau cosuri nu stiu cum sa le spun unde sunt firele de par, dar am si pe penis chiar si acolo unde nu este par.este normal? si a 3-a intrebare. am hotarat cu prietena mea sa facem sex.si eu si ea suntem virgini(ea are tot 14 ani). pe mine o sa ma doara rau cand se rupe ata? mai spuneti-mi si mie detalii de care trebuie sa tin cont va rog.

Răspuns Câştigător
| ShineMe a răspuns:

@Lora foarte mare dreptate.Naspa sa ai familia ta si sa ai o fata si aia sa se dezvirgineze la varsta de 13-14 ani. L-as calca in picioare pe ala care ii face asta la varsta aia.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. e normal sa se vada vene pe penis.
2. cred ca doar sunt radacinile firelor de par.
3. in nici un caz sa nu faci sex cu o fata de 14 ani. Ea va avea din cauza inceperii vietii sexuale la aceasta varsta un risc foarte mare de cancer de col uterin. Practic 90% va face leziuni canceroase sau precanceroase ale colului daca isi incepe viata sexuala la varsta asta. Daca iti pasa cat de putin de ea, sau macar daca ai un Dumnezeu nu o expune la acest risc groaznic. Asteapta macara inca 3 ani si jumatate sa imlineasca ea 17 ani si jumatate, varsta la care inceperea vietii sexuale nu mai reprezinta un pericol.
In plus, analizele obligatorii le-ati facut inainte sa va ganditi la inceperea vietii sexuale? O metoda de contraceptie ati ales? O metoda de protectie impotriva BTS ati ales? Ati vorbit cu unul din parintii ei care o va insoti la ginecolog dupa inceperea vietii sexuale si apoi regulat, din 6 in 6 luni, fiindca pana la 18 ani nu se poate duce singura? Ce va faceti daca ginecologul anunta procuratura (e ilegal sa faci sex cu o fata de 14 ani) si ajungi intr-o scoala de reeducare? Adica voi v-ati gandit daca merita?

| ShineMe a răspuns:

In primul rand ar tebui sa te protejezi si in al doilea rand nu este obligatoriu sa ti se rupa ata cand faci sex cum zici tu.Nu ar fi mai bine daca voi doi ati face dragoste? ar fi imi pasional.sexul il faceti la plictiseala sau la nevoie. dragostea e altfel.parerea mea.Si vorbeste mult cu ea discutati despre tot ce vrei sa stii in legatura cu corpul ei si ea se va interesa. Aveti grija dar e cam devreme pentru ea si pentru rine.Inceperea vietii sexuale la varste fragede creste riscul cancerului la col uterin.nu ar fi recomandat dar "your choise"

| piovra a răspuns:

Prezervativul pus corect este obligatoriu. o sa va doare pe amandoi dar nu se moare din asta. Informati-va si aveti grija ce faceti. Dar cel mai bine ar fi sa mai asteptati vreo 3-4 ani. ciao

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba fratilor da ce "Buzzkill" sunteti. Fumati ceva verde si lasati-l in pace pe baiat sa se **** cand vrea si cu cine vrea. E prea scurta viata sa o traiesti in griji.

| CuvinteFaraSens a răspuns:

Il stii pe Cristian Tantareanu?laughing...inceape-ti viata sexuala de la 14 ani si iti vei deschide un viitor "reusit" ca al luismug

| robert10 explică:

Da cati copi nu au facut sex la varsta de 13 14 ani si nu au patit nimic.