| Argo31122 a întrebat:

Salut, am 14 ani si imi place de o fata. O cunosc de cativa ani si cateodata pare ca ii place de mine iar cateodata ma ignora.In timp am devenit foarte buni prieteni.Am mai intrebat-o in urma cu un an daca vrea sa stea cu mine si mi-a spus ca nu stie, deoarece nu vrea sa se strice relatia de prietenie dintre noi. M-ar ajuta foarte mult un sfat mai ales de la voi fetelor nu stiu ce sa fac sau cum s-o abordez.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Xpert a răspuns:

WOW! Pe mine ma cheama tot Adi si sunt in aceeasi situatie. Pai nu stiu ce sa zic... ai 2 posibilitati:
1) Lasi teama deoparte si o intrebi daca vrea sa stea cu tine sau daca vrea sa ramaneti prieteni. Daca zice de prieteni, uitate la 2.
2) Gasesti pe altcineva. Poate va deveni geloasa si va sta cu tine. Daca nu devine, pur si simplu ramai cu cealalta.
Comprende?

3 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

POATE NU E pregatita sa aiba o relatie!
Discuta cu ea si fa-o sa aiba incredere in tine, sa se bazeze pe tine, sa te aiba langa ea la bine si rau!
si o sa fie totul oki! happy

| Argo31122 explică:

Multumesc pentru sfaturi dar ideea e ca recent am lasat-o un timp in care nu prea i-am mai dat atentie si colegi imi spuneau cum ca ar vrea sa stea cu mine dar era inca indecisa asa ca acum nu-s cum sa o abordez e indecisa tot timpu si am increderea ei dar...pur si simplu e indecisa.

| ionut45 a răspuns:

Te ignora ca te place