| Myrcea22 a întrebat:

Salut,am 15 ani si cand ma masturbez nu -mi dau drumu...pur si simplu nu pot sa ejaculez. oare nu ma excit indeajuns..sau am o problema?, Funda
PS :Mi s-a intamplat sa ejaculez urina in loc de sperma

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai avut orgasm și nu ai ejaculat nimic (sau urină) e semn de „ejaculare retrogradă". Ar trebui să mergi la un medic urolog să te consulte.

| Myrcea22 explică (pentru mihai69):

Uneori mai ejacule si sperma.

| mihai69 a răspuns (pentru Myrcea22):

De fapt, ar mai fi o explicație - nu cumva ești încă în perioada când se face tranziția dintre lichid preejaculator (pe care să-l fi confundat cu ruina) și spermă?

| Emilian65 a răspuns:

Faptul ca ejaculezi urina in loc de sperma, arata ca s-a terminat sperma, din cauza masturbarii exagerate.

| SkyPilot a răspuns:

O astfel de problema poate avea cauze foarte diverse. Desi nu este un articol stiintific, urmatorul iti poate da cateva idei:
http://www.eva.ro/......38115.html
Sau poate ca pur si simplu organele tale nu s-au maturizat suficient.

| sensualus a răspuns:

Hmm, inseamna ca esti bun pentru filmelaughing