| UnContNow a întrebat:

Salut.Am 15 ani si de azi dimineata am observat ca imi miroase penisul.Un fel de miros de peste, insuportabil dupa parerea mea.Fac dus in fiecare zi de 1-2 ori iar azi am facut de 3 ori, insa inca nu a disparut.Imi este rusine sa vorbesc despre asta cu parintii, asa ca va intreb pe voi.Cum as puttea rezolva asta? Sau macar aveti vreo idee despre cauza mirosului? Va multumesc!(tin sa mentionez faptul ca nu m-am masturbat niciodata...e ciudat?)

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Decaloteaza penisul si spala-l bine cu apa calda si sapun!

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu tragi pielea înapoi de pe el și să te speli peste tot cu apă caldă și săpun, poți să faci 100 de dușuri. E ca și cum te-ai spăla pe față fără să folosești peria de dinți și să te aștepți să nu îți pută gura!

| UnContNow explică (pentru mihai69):

Si nu trebuie sa o fac cu grija? si sapunul nu trebuie sa fie unul pentru piele(ma rog) mai "delicata"?

| mihai69 a răspuns (pentru UnContNow):

Nu - săpun normal. Iar chestia aia albă de acolo se cheamă SMEGMĂ și nu, nu e spermă uscată, ci sunt celule epiteliale descuamate care putrezesc acolo. Dacă pielea din zonă nu mai rezistă atacului bacterian, se va irita la rândul ei și te trezești cu o boală care se cheamă balanită și e foarte neplăcută!

| Emilian65 a răspuns:

Urmeaza sfaturile care ti-au fost date mai inainte.

| alina2k18 a răspuns:

Ai o infectie...
La medic du-te pentru a rezolva.

| UnContNow explică (pentru alina2k18):

Speram sa primesc un alt raspuns sad

| alina2k18 a răspuns (pentru UnContNow):

Te cred, dar e mai bine sa rezolvi la medic.
Poate trece si de la sine ce ai... dar nu e garantat.
Oricum se trateaza usor ce ai.

| RazvanSMR a răspuns (pentru UnContNow):

Spera in continuare

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Decalotezi penisul si te speli cu săpun si apa, nu te irita. Nu trebuie altceva, doar astea doua. Dispare mirosul dupa dus 80%. Mirosul vine de la mizerii, adică ai ceva alb sub piele care poate fi si spermă uscată. Important e sa ai o igiena xorespunzatoare. happy bafta

| UnContNow explică (pentru CatalinLaurentiu02):

Am de gand sa fac asta in dimineata asta.Chestia este ca nu am mai facut niciodata asta.Cel putin nu cu voia mea.(Acum 3 luni tin minte ca m-am trezit am mers la baie linistit fara nicio problema si...ce sa vezi,pielea era trasă in jos! (si da,am vazut acele chestii albe lipicioase,probabil ca era sperma uscata,nu stiu).M-am speriat pe moment insa am "pus pielea la loc"(nu stiu daca e vreo denumire pentru asta).Am auzit de ceva pielita(ata cica) totusi ce impiedica decalotarea... cum imi dau seama daca o am? Si daca o am,presupun ca doare?

--nu am povestit nimanui,trebuia sa ma eliberez de asta haha,si stiu ca poate parea ciudat, dar mi se pare scarboasa toata chestia asta, sper sa ma obisnuiesc cat mai curand, o sa am nevoie happy

Ms mult! Asta o sa fie ultima intrebare, promit!

| Theodor6x9x6 a răspuns:

Ai o boala foarte grava prietene... se numeste "prostie" si e incurabila.