| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, iar prietena mea vrea sa facem sex anal. Tin sa precizez ca ea e de varsta cu mine. Nici unul dintre noi nu a mai avut pana acum experiente sexuale, deci vreau sa stiu urmatoarele lucruri:
1.In primul rand, o sa folosesc prezervativ, dar exista riscuri mari daca nu folosesc lubrifiant?
2.Trebuie neaparat spalarea imediata a amandurora dupa sex?
3.Se poate folosi altceva in loc de lubrifiant?
4.Alte sfaturi.
Am citit cate ceva despre asta pe diferite site-uri, dar m-am gandit sa va intreb pe voi sa fiu sigur.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

1. Da, chiar foarte mari: ruperea prezervativului, infecții bacteriene la ambii parteneri, fisuri anale la ea;
2. Desigur!
3. Nu, riști să se rupă prezervativul!
4. Răbdare, blândețe, și nu strică să pregătești cu degetele „orificiul" înainte de penetrare, ca să fie cât mai relaxat.
Și trebuie să știi că dacă spune să te oprești, în orice moment, trebuie să te supui de îndată!

| KazeXD a răspuns (pentru mihai69):

Sunt sanse mari la fisuri anale? Asta e cam singurul lucru care ma deranjeaza.

| daywalker23 a răspuns (pentru KazeXD):

Pentru a nu se produce fisuri la nivelul anusului trebuie sa fie cat mai relaxata si cat de cat dilatata (daca nu dai bani pe lubrefiant poti folosi o crema nivea)

| mihai69 a răspuns (pentru KazeXD):

Da - așa am și scris mai sus, nu?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine normal.

| Sociopatul a răspuns:

Riscuri mari nu vad, ce marime are penisul?

| KazeXD a răspuns (pentru Sociopatul):

15 cm.
Pe langa asta, am citit ceva despre fisuri anale, e o sansa mare la asa ceva?

| zyra a răspuns:

Daca folosești prezervativ nu mai trebuie sa folosesti iubrifiant pentru ca prezervativul contine iubrifiant suficient si se poate rupe daca folosești iubrifiant in plus

| Cristi_Cristi_1997_wz31 a răspuns:

Vrei să îi spargi rozeta nebunule?

| Sociopatul a răspuns (pentru Cristi_Cristi_1997_wz31):

Ce sa ii sparga cu 15 cm, acum serios big grin!