| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa o dezvirginez pe iubita mea dar am o problema...eu nu mai sunt virgin de la 14 ani si am penisul de 18 si ceva si e gros (cat o banana) fara gluma e naspa...
De cate ori am facut sex cu o fata era greu sa introduc, o durea, nu intra si cand intra dupa 2 min ziceau sa nu o mai bag toata ca o doare, cateva din ele pot zice ca erau sparte rau si trebuia sa stau 30 min sa o bag si ma durea si pe mine. Efectiv simteam cum se rupe de la mijloc era super naspa... si faza e ca iubita mea are 17 ani si e virgina si am pus mana si e stramta rau de tot si nu stiu ce sa fac sad ce prezervative sa folosec, gen sa aiba o lubrifiere mai buna si de care (durex extra safe, extende plesure) nu doar marca sau ceva care sa nu o scoale la maxim sa fie semi, tin la ea si nu vreau sa o doara rau...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca iti iubesti si tii cu adevarat la iubita ta, in acel caz iti indic sa citesti urmatorul raspuns si pe urma sa procedezi cum crezi tu ca ar fi de cuviinta :
Urmatorul raspuns a fost transmis d-rei care a postat urmatoarea intrebare in care a afirmat ca dezvirginarea ei a fost imposibila din cauza durerilor atroce simtite si imposibile sa fie suportate :
https://www.tpu.ro/......at-pentru/
,, In legatura cu durerea INSUPORTABILA resimtita in timpul incercarilor de a te dezvirgina, se datoreaza pur si simplu faptului ca VAGINUL ''pasaricii'' tale NU a fost din timp pregatit pentru acest eveniment unic din viata fiecarei fete.
Ti-ai pus cel putin chiar si numai pentru o singura secunda, intrebarea logica in privinta largimii/diametrului pe care il are canalul vaginal in cazul fetelor care NU obisnuiesc sa-si masturbeze niciodata intravaginal ''pasarica''? si din acest motiv canalul lor vaginal este extrem de stramt de doar circa 6-8 mm si din acest motiv poate sa intre intr-un vagin virgin cu destul de mare greutate si si cu aparitia durerii doar 1 (un) singur DEGET. Pentru a putea intra un PENIS in vagin, acesta trebuie sa fie din timp largit intr-o anumita masura, incat de regula sa aiba deja o largime de minim 20-25 mm. O asemenea pregatire a vaginului pentru a intretine in conditii ''acceptabile'' sexul de DEZVIRGINARE se poate obtine/realiza foarte usor/si simplu printr-o masturbare intravaginala a ''pasarica'' prin asa numita metoda a ''degeticii'' care se practica atat timp pana cand pot fi introduse 2 degete in vagin, usor si fara sa mai apara durerea. Numai daca fata procedeaza in acest mod, vaginul este largit suficient si cu toate acestea in niciun caz NU se produce dezvirginarea ei.
In cel mai rau caz si numai dupa masturbari repetate, fata isi poate deflora singura ''pasarica'' si asta se intampla de obicei din neatentie, prin ruperea sau deteriorarea membranei numite HIMEN, care este situata la nivelul vulvei si are rolul de a acoperi partial intrarea in vagin. Se poate presupune fiindca asta reiese din intrebarea ta ca pana in prezent tu niciodata nu ti-ai masturbat intravaginal vaginul si din acest motiv te=ai si confruntat cu durerea amintita.
Ia aminte de cele transmise in aceast raspuns pentru a nu ajunge si tu intr-o astfel de situatie neplacuta din cauza unor convingeri cu totul ilogice, absurde si mai ales anacronice. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca dai ca ghiolbanul in ele, nu ma mira. Nu aveti preludiu?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Exercitiul este cheia, azi putin, maine putin... si tot asa. Daca stati impreuna si lucrati la asta, ar trebui sa fie ok.

| Emilian65 a răspuns:

Daca amandoi sunteti de acord sa faceti sex urmati pasii: mangaiati-va mult, sarutati-va la fel de mult, pana cand iubita ta incepe sa se umezeasca foarte mult jos, apoi pune un prezervativ care sa fie suficient de bine lubrifiat si va mangaiati si sarutati din nou apoi incerci daca penisul tau intra in vaginul ei lubrifiat. Daca intra poti sa continui, daca nu te opresti din penetrare si continuati mangaierile si sarutarile pana cand poti sa o penetrezi fara dureri. Apoi continuati actul sexual fara probleme.

| LoveSleep a răspuns:

E atat de mare ca o gasesti si pe internet.
https://www.google.com/......ps?/search

| Sofer a răspuns:

Bagi ușor în ea.

| Crackman a răspuns:

Cumperi niste vaselina

| Stochel a răspuns:

Începeți ușor cu un oral de ambele părți si apoi o introduci ușor în vagin

| #sexplicatii a răspuns:

Salut,

Experiențele sexuale nu sunt mereu ca în filmele porno, iar din cauză că nu cunoști unele lucruri, poți ajunge în situații urâte.

Podcastul #sexplicații se specializează în educație sexuală.

În ediția despre filmele porno am discutat cu Anne-Marie Chelariu despre problemele abuzului de materiale pornografice, de ce sexul în realitate nu e ca acel din filmele XXX. Anne-Marie ne-a spus despre experiența sa când a văzut prima dată un film porno și în ce circumstanțe, dar și cum a reacționat. Am vorbit și despre statisticile din România și Republica Moldova, cum filmele porno afectează percepția de sine, cine sunt cei mai activi utilizatori și de ce.

În episoadele podcastului vei descoperi mai multe lucruri despre primul sex, menstruație, pastile contraceptive, poluții nocturne, orgasme, filme porno, masturbare și alte subiecte despre educația sexuală.

Ne poți asculta:

Pe canalul de Youtube Sexplicații: https://www.youtube.com/channel/UCxLfJnlwaxdjO7QjN92F5sg

Pe Apple Podcasts:
https://podcasts.apple.com/......1497343891

Pe Google Podcasts:
https://podcasts.google.com/......N0L3Jzcw==

Pe Anchor:
https://anchor.fm/sexplicaii

Pe Spotify:
https://open.spotify.com/

Dar și pe Instagram:
https://www.instagram.com/sexplicatii/

De asemenea, ne poți contacta la adresa de mail: podcast.sexplicatii@gmail.com