| BeYourSelf7 a întrebat:

Salut am 17 ani iar prietena mea 18, amandoi suntem virgini si vreau sa facem dragoste, si ea vrea. Vreau ca prima data sa o bag fara prezervativ de 2-3 ori sa mi se rupa preputul. Exista sanse sa ramana virgina? Tinand cont ca atunci cand baietii se excita iese lichid care nu stiu ce e exact, dar nu e sperma! straight face

Răspuns Câştigător
| MyhayB a răspuns:

Tu la primul act sexual, ea la primul act, prezervativul nu este cea mai buna alegere din 2 cauze:
- scade mult din placerea ambilor parteneri,iar primul act sexual nu o sa fie tocmai o experienta placuta
-scapi de eventualele probleme ce le poate aduce prezervtivul : o erectie mai scazuta, probleme cu punerea lui, etc.

Poti ridica problema anticonceptionalelor, daca refuza sau ai o reticenta in a o intreba atunci mergi pe mana prezervativelor.

5 răspunsuri:
| ionut1134 a răspuns:

Dal dracu cu sexu anal al masi o poti baga de 2-3 ori dar fara sperma sa nu aveti puradei nu face nimeni puradei din 2-3 ple bagate

| Rochelle a răspuns:

Da e foarte posibil, daca veti face sex anal atunci nu va exista acest risc

| MyhayB a răspuns:

Fa abstractie de mesajele de mai sus, nici nu merita citite.
In primul rand ce vrei tu sa se rupa este acea ata care se numeste fraul preputului,nu preput. In al doilea rand faza cu ata este un basm,nu este musai sa se rupa la primul contact sexual nici macar dupa numeroase raporturi sexuale, majoritatea barbatilor isi duc ata pe lumea cealalta.
Acel lichid se numeste lichid preejaculator si are rolul unui lubrifiant, vine in momentul in care barbatul este excitat si POATE duce la o sarcina.
"Exista sanse sa ramana virgina?", cred ca vroiai sa intrebi daca exista sanse sa ramana gravida si raspunsul este da, poate ramane gravida.
Fi sigur pe tine, fi relaxat, fa sa fie un moemnt placut atat pentru tine si pentru ea si fa abstractie de alte probleme.Si cel mai important PROTEJATI-VA, iar daca este primul contact sexual va sugerez sa nu folositi prezervativ, ci alta forma de protejare din cele existente.

| BeYourSelf7 explică (pentru MyhayB):

De ce sa nu folosesc prezervativ daca este primul act sexual? Si ce altceva sa folosesc?

| MyhayB a răspuns (pentru BeYourSelf7):

Tu la primul act sexual, ea la primul act, prezervativul nu este cea mai buna alegere din 2 cauze:
- scade mult din placerea ambilor parteneri,iar primul act sexual nu o sa fie tocmai o experienta placuta
-scapi de eventualele probleme ce le poate aduce prezervtivul : o erectie mai scazuta, probleme cu punerea lui, etc.

Poti ridica problema anticonceptionalelor, daca refuza sau ai o reticenta in a o intreba atunci mergi pe mana prezervativelor.

| Mariamstar79 a răspuns:

Da e foarte posibil daca veti face sex anal atunci nu va exista acest risc!