| Popescu_Dragos_1999 a întrebat:

Salut, am 17 ani si am facut dragoste pentru prima data cu iubita mea de aceeasi varsta acum 2 saptamani, ea a fost virgina si eu la fel...totul a decurs bine, dar acum ieri trebuia sa ii vina ciclul si nu prea i-a venit cum trebuie ia curs cam putin ca de obicei dar are simptonele care le avea de obicei...credeti ca ar trebui sa stau linistit?

Răspuns Câştigător
| Messi120 a răspuns:

Chill man

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ati folosit prezervativ corect, poti sta linistit

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ati facut sex neprotejat, atunci ea este gravida, pentru ca acum 2 saptamani ea era in plina perioada fertila!
Mai asteptati 5 zile si sa faca un test de sarcina!

| Twynsta a răspuns (pentru Violleta2022):

Poza de la profil lasa de banuit...

| Popescu_Dragos_1999 explică (pentru Twynsta):

Poza de la profil e de acum 6 aniwinking

| versatile a răspuns (pentru Popescu_Dragos_1999):

3 aveai in poza?

| Violleta2022 a răspuns:

Din toate raspunsurile puse de noi aici, ai premiat pe cel mai miscotar, care-ti spune "chill man", ajutator ce sa-ti spun... aratandandu-ne cat de mult te doare-n cot de sfaturile noastre cele serioase.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ieri trebuia sa-i inceapa menstruatia, inseamna ca in urma cu 2 saptamani iubita ta putea sa fie exact in preajma zilei de ovulatie, adica in cea mai fertila perioada a ciclului menstrual actual. Daca ati folosit un mijloc de protectie pentru a fi siguri ca sperma nu poate ajunge in vagin atunci poti fi linistit fiindca este posibil sa apara o mica dereglare hormonala cea de dupa dezvirginare. Insa in cazul in care sexul a fost neprotejat din cauza lipsei tale de experienta exista posibilitatea sa fi "scapat" chiar si o cantitate infima de sperma in vagin pentru a se forma o sarcina. Totusi in cazul in care menstruatia a pornit la data calculata, preconizata si exista aceleasi simptome premenstruale ca si alta data, posibilitatea de a exista o sarcina cel putin deocamdata se poate exclude. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Din calcule calendarului de fertilitate, se pare ca iubita ta era in perioada fertila. Daca actul sexual a fost neprotejat, cu siguranta ca iubita ta a ramas gravida. In situatia asta nu poti fi linistit ca iubita ta nu este gravida.

| GreenVoid a răspuns:

N ai auzit de prezervative?