| MatrixGr a întrebat:

Am 17 ani si nu am avut niciodata prietena. Imi este frica de primul sarut. Toti spune ca vine de la sine si faci cum face si prietena dar daca nu a avut nici ea primul sarut? Habar n-am cum se face. La voi cum a fost?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Draga Matrix, pana nu demult primul sarut nici nu exista. E acum o moda sa individualizezi ''momente importante''. Pentru inceput, sarutul trebuie sa fie cast, cu gura inchisa. Cum ai saruta sa zic mama pe obraz, asa saruti prietena pe gura. In scurt timp, o sa va dati seama cum sa faceti ca sa va placa mai mult. Succes.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poti sa ai baza in sarut, prinzi o boala de transmitere sexuala, nu stii cate mui a tras inainte sa ajunga la tine sant niste curve. O pui sa isi puna un prezervativ pe gura ca sa te pupe.

| MatrixGr explică (pentru mgtow):

Ai report!

| LoveSleep a răspuns (pentru MatrixGr):

Oh, săracul de tine, ți-a jignit prietena, of of of.
Ce nesimțit Șofer ăsta.
*și când te gândeai că voiam să-i răspund serios*

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

În primul rând...Se zice "toţi spun", pentru e nr plural.
Şi ca răspuns la întrebarea ta, un sărut chiar vine de la sine.Şi e foarte important ca ambii parteneri să fie de acord.Nu poţi săruta o fată care nu vrea.La momentul potrivit, cu siguranţă te vei descurca.
P.S. La mine a venit de la sine.

| neutrino a răspuns:

Ca si cateii: ne-am mirosit unul pe altul pana cand ne-am pupat. In final a iesit bine.

| Neo12 a răspuns:

Aşa pot spune că eram şi eu. I-am recunoscut prietenului şi el mie la fel. Pe parcurs, am învăţat. Adică noi avusesem primul sărut înainte, dar tot nu prea ne descurcam.
Când m-am sărutat prima dată, am închis ochii fără să vreau şi nu ştiu mai departe, a venit totul de la sine.
Poţi să te mai uiţi la videoclipuri cum se sărută sau la gif'uri pe we heart it.
Sărbători fericite!

| Teardrop a răspuns:

Serios, chiar vine totul de la sine. Nici eu n-am crezut chestia până n-am avut primul sărut. Pur şi simplu...te săruţi. Nu-i aşa mare chestie. În momentul ăla nu stai să te gândeşti ce faci...doar faci.

| MidnightR a răspuns:

Daca nu a avut nici ea primul sarut atunci nu e nicio problema laughing
Incercati, nu va iese mai incercati odata si daca relatie va tine peste catva timp veti rade de aceste momente.