| Tinivgr a întrebat:

Salut, am 18 ani și acum câteva zile am făcut sex pentru prima oara cu iubitul meu.
Mi-a curs mult sânge, din cauză că s-a produs ruptura mi-a spus iubitul meu, a doua zi mi-a mai curs puțin și a treia zi de după mi-a curs un fel de secreție maronie.
Este a patra zi și iarăși îmi curge sânge și mă doare și burta.
Oare să fie vorba de menstruație sau altceva?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Din cate stiu eu n-ar trebui sa-ti curga mult sange cand iti pierzi virginitatea! Cu atat mai putin a 2 a sau a treia zi... Poate erai la menstruatie si poate esti si acum numai asa se explica durerile de burta si sange. Daca dupa vreo saptamana nu-ti revi consulta un ginecolog!

| Tinivgr explică (pentru lpavel):

Mulțumesc!

| lpavel a răspuns (pentru Tinivgr):

N-ai pentru ce, imi pare bine ca ti-am fost de ajutor!

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu s-a produs nicio ruptura.Himenul este o membrana elastica care se intinde exact ca un elastic de par, fiind perforat la toate fetele (altfel nu ar avea pe unde iesi scurgerile vaginale). Probabil iubitul tau a dat in tine ca un nesimtit si s-au lezat peretii vaginali, provocand sangerari.Sangele mai vechi devine maro, de aceea din a treia zi secretia este maronie.Sa stii ca in viata reala nu e ca in filmele xxx. Poate ii spui si iubitului asta.

Tu ar trebui sa stii daca e vorba de menstruatie sau nu.Noi nu avem cum sa presupunem, e treaba ta sa tii un calendar menstrual si sa notezi in fiecare luna cand incepe si cand se termina menstruatia.Aceasta are un anumit flux, pe care, iarasi, numai tu il stii, pe cand dezvirginarea nu provoaca neaparat sangerare, iar daca da este foarte putina, nu curge atatea zile.

| anonim779 a răspuns:

Du-te și fă un control la ginecolog