| sugar2xl a întrebat:

Am 21 de ani si pot sa spun ca n-am avut treaba cu fetele pana la vârsta asta, deloc. N-am dat importanta niciun pic si ma trezesc la vârsta asta fără niciun habar într-ale fetelor. Mi-am propus zilele astea sa ies la o întâlnire cu o fata, la o plimbare si chiar am reusit. Am zis sa încerc... Nu o cunosc aproape deloc, am vorbit putin pe chat cu ea, iar întrebarea mea este cum procedez? Cu sau fără floare? Fata are 18 ani.

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa nu-i dai sute de mesaje ca disperatul, sa comunici cu ea, nu fi timid, pampalau, fricos ca nu te manca, eu spun sa fii diferit du-o undeva unde nu mergi de obieci cu o fata la prima intalnire

| RAY a răspuns:

Nu-i raspunde cu da, nu, bine, ok, pasteaza mereu contactul vizual mereu

| corbulalbrosu a răspuns:

Te poti prezenta la intalnire cu un singur fir de floare. Gestul s-ar putea sa nu o marcheze, dar in orice caz o va surprinde si purtarea ta si va avea o influenta placuta asupra ei.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu se oferă flori la prima întâlnire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai iesit cu multe fete se pare laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

eu? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

serios, îmi explici că n-am înțeles? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca mai ai de crescut. cu ce fete am iesit ( fie ele de treaba sau pitipoance ) toate apreciuau cand duceam un fir de trandafir. tu vad ca esti micuta, poate de aia nu ti se pare cine stie ce

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

în fine, fiecare cu ale lui. tot nu sunt de acord cu asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fie vorba intre noi, acum ca nu ne citeste nimeni, si la tine se vede ca nu ai iesit cu prea multe fete...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e, nu am iesit cu multe sub 18 ani. tu? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu. Ele ies cu mine, nu eu cu ele. Varsta e irelevanta, sufletul conteaza, atata timp cat fata arata foarte bine si nu are sub 16 si nici peste 30. Ok, 40, dar ar trebui sa aiba si o situatie financiara buna si sa ma faca sa ma simt ca o cocota irezistibila.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt totusi curios de o chestie laughing. daca ai o intalnire cu un baiat (acum cand inca ai mentalitatea asta ) si vine la tine cu o floare, ce faci? cum reactionezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

cică "mentalitate". n-am zis că refuz sau că mă deranjează gestul, chiar apreciez. doar am zis că nu mi se pare ok la prima întâlnire din moment ce nici nu ne prea cunoaștem și restul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da' tu cum reactionezi cand vin baieti cu flori la tine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

se intimidează laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vulpea cand nu ajunge la struguri spune ca put.

| dragodana a răspuns:

Salut! Cred ca e dragut sa o astepti cu o floare.Si cred ca si ea va crede ca esti dragut si gentelman(lucru rar in ziua de azi).

| Sarahara a răspuns:

Cu floare.
Mergeti unul langa altul incet iar din cand in cand pune-ti palma pe mijlocul ei asa, ca din intamplare, cand trebuie sa o luati la stanga sau la dreapta sau cand vrei sa va opriti ca sa ii spui ceva privind-o.
Daca o simti receptiva, poti incerca sa o tii de mana.
Cel mai important e sa fii degajat si sa o faci sa rada fara sa devii mascarici.

| sugar2xl explică:

Sa te certi pe TPU... jalnic.