| Nospeedlimit a întrebat:

Salut,am 22 de ani si sunt cu o fata de 15 ani.Recent i-am propus sa facem sex dar a refuzat si nu mai vorbeste cu mine de o saptamana pe motiv ca as fi pedofil.Eu chiar tin la ea, nu stiu cum a putut sa ii traca prin minte ca sunt asa ceva..imi puteti da vreun sfat? am mai avut vreo 2 relatii cu una de 14 si una de 16 ani si nu s-au plans.e prima oara cand imi spune o fata ca sunt pedofil si nu stiu ce sa fac sa o conving ca nu e chiar asa...

Dau funda pentru cel mai inteligent raspuns love struck;:X:X:X:X

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai in sfarsit o prietena cu putina minte.
Varsta minimna la care o femeie isi poate ioncepe viata sexuala, fara pericole medicale, este 17 ani si jumatate. Tu trebuia sa stii asta si, daca ai avut contacte sexuale cu vreo fata sub aceasta varsta, esti doar un om de nimic, fara Dumnezeu, caruia nu ii pasa de fetele astea.
las-o pe fata de care zici in pace, are un gram de inteligenta si nu merita sa o convingi sa-si bata joc de sanatatea ei pentru unul ca tine. Sper sa anunte si politia, fiindca este ilegal sa ii propui sex unui copil atat de mic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dar aparent chiar esti pedofil... si aparent si un infractor avand in vedere ca ai facut deja sex cu un minor sub 15 ani

| Emilian65 a răspuns:

Daca tu vrei sa faci sex cu o copila de 15 ani, chiar esti un pedofil.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa faci sex cu fata, indifrent de varsta e gresit, fara ca si sa vrea si fara ca sa si existe un dram de iubire.
Tii la ea, dar nu o iubesti.
Din fericire prietena ta are un dram de minte daca te-a refuzat, cred ca ti-a dat si papucii si bine a facut.Nu asa se cucereste o fata!
Cu celelalte fete ai cam incalcat legea care nu este prea blanda cu cei ca tine..Cauta art. 198Cod penal.
Spre binele tau, cauta fete de vasta ta daca nu stii sa-ti stapanesti hormonii...sau o excorta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Sa o conving ca nu e chiar asa''. Ceva este. Nu ești capabil să cucerești o fată majoră, apropiată de vârsta ta? Nu toate copilițele de (14-16) sunt ușor de prostit. Fosta nu a fost naivă, a gândit rațional. Nu s-a lăsat ''cumpărată'' de trucurile tale. Poate ai tu intenți bune cu ele, dar vârsta nu te ajută. Orientează-te spre cineva mai apropiat ție de vârstă. O fată care ai cu adevărat ce vorbi (Nu doar : ce notă ai luat azi la școală, la ce ora te lasă părinții să ieși din casă). Dacă vorbele ei te-au afectat într-o mică măsură asta este pentru că în interiorul tău ești conștient de acest lucru, dar refuzi să accepți. Ești imatur dacă recurgi la astfel de metode pentru a fii cu o fată. Nu sunt cu adevărat cuceriri ci ai beneficiat de avantajul vârstei al partenerei pentru că tu ai vrut așa. Fetele la 14-16 sunt naive, este interesant și tentant să fie cu un baiat trecut de 20 de ani, este mai mult o provocare palpitantă. Vei face prima cucerire adevărată în momentul în care fata respectivă va avea peste 18 ani. Baftă!

| Camuflaj2017x a răspuns:

Pai si vrei sa o convingi ca tu nu esti ceea ce tu esti? e greu, chiar daca o fi ea mica si proasta aici te-a facutlaughing

| Turbo223 a răspuns:

Nu o poti convinge daca are dreptate.De ce o fata de 15 ani ar sta cu un barbat de 22 de ani? Tu ai sta cu o femeie de 30-31 de ani daca tu ai 22? Daca da, trebuie sa accepti ca intre adulti e altceva, iar intre un copil si adult e altceva.Pentru tine nu e rau sa iti incepi viata sexuala (daca nu ai facut asta deja) dar pentru ea este rau, mai incolo va avea probleme de sanatate, deoarece nu e pregatita nici fizic nici mental.Mai are de crescut, trebuie sa se dezvolte.Acum daca te uiti la ea si o vezi inalta si dezvoltata nu inseamna: gata e mare nu are nimic hai sa faca sex cu mine cu nu are nimic! Trebuie sa accepti situatia ca este doar un copil! Cea de 14 ani nu a avut probleme, poate pentru ca fetele de 14 ani sunt mai naive si mai mici.Stiu ca diferenta de un an nu e mare, adica 14 15 care e diferenta? La 14 abia iti faci buletinul, abia te maturizezi si esti copil, iar majoritatea fetelor de 14 ani sunt complexe, se cred mari si sunt foarte naive (nu toate).Cea de 16 poate a mai avut iubiti mai mari, dar oricum de la 16 ani poti conduce cu un adult in masina din cate stiu, te poti angaja, e altceva.Bine,nu asta conteaza acum...nu ai cum sa-i demonstrezi ca nu esti pedofil deoarece ai dat dovada de asta, iar ea ar fi trebuit sa stie ca tu intr-o zi o sa-i ceri asta, deoarece tu esti barbat, nu ai 15 ani ca ea, asa ca e normal sa vrei sa faci sex. Sfatul meu este sa o lasi pe fata asta cu treburile ei de liceu si iti recomand sa nu iti mai faci iubite minore, mai ales cele sub 15 ani si sa iti cauti o femeie in toata regula, de vreo 20-22 de ani sau poate putin mai mare.Stiu,stiu se spune ca dragostea nu are varsta si da e adevarat, cand doua persoane se iubesc nimic nu poate rupe acest lant, insa asta se refera la adulti si la altfel de dragoste, nu cea dintre o minora si un major care vor sa faca sex.In al doilea rand dupa ce faci sex cu ea ce intentionezi sa faci? Sa o lasi? Sau sa continui relatia? Nu cred ca vei ramane cu fata asta, deoarece daca treceti la pasi asa de mari asa de devreme, totul va deveni plictisitor, nu crezi? Sexul e ceva pentru oamenii care au trecut de varsta de 18 ani.Nu incerca sa o faci pe fata asta de 15 ani sa te placa iar si sa-i dovedesti ca nu esti pedofil, doar las-o in treaba ei! Ea va fi cea care sufera, nu tu, o mai poti lasa si cu bebe in burta, parintii ei o sa se supere la culme, iar tu vei sta relaxat.Aceasta copila a facut o alegere inteleapta pe care putine fete de 15 ani ar fi facut-o, nu incerca sa o faci naiba. Sfatul meu este sa iti cauti o femeie, cu care sa stai putin sa o cunosti si dupa aceea faci sex, ori ai putea sa astepti ca ea sa vina la tine.Nu cred ca raspunsul meu o sa para prea folositor din punctul tau de vedere, deoarece tu ai cerut cum sa o convingi pe fata ca nu esti pedofil, dar uite iti zic ceva: Nu poti sa faci pe cineva sa creada ca nu esti ceva, cand tu esti si ai dovedit asta. Sper ca am fost de folos si o zi buna!

| pufipo a răspuns:

Bună, relaţiile tale ar trebui să fie cu fete majore (sau poate pe ălea nu le poţi cuceri şi te dai doar la minore, nu cunosc şi nu este problema mea cum îţi faci tu relaţile).
Ar trebui să te gândeşti că ea la 15 ani, are alte "necesităţi", nu sex(sex, sex, sex).
Nu toate fetele sunt la fel, dacă cea de 14 ani a întreţinut relaţii sexuale cu tine (şi da te face pedofil chestia asta), a fost problema eişi nu ar trebui asta să fie o laudă.
Tu chiar ţi la ea, însă, ar fi trebuit să te gândeşti că dacă ar fi vrut sex, ar fi trebuit să îţi dea anumite semnale (şi se pare că au fost inexistente); ar fi trebuit să fi aşteptat asta din partea ei, să fi venit de la ea, nu de la tine.
Să fi iubit, baftă!

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Poate ca ar fi mai util sa te focusezi pe alte aspecte ale relatiei, daca tii la fata respectiva. Oricum, va fi greu sa ii recastigi increderea si, daca esti dispus sa astepti, s-ar putea sa devina majora pana atunci. Succes!

| Faranume188 a răspuns:

Practic esti deja pedofil!
Avand in vedere ca faci sex cu fete de 15, 16 ani
Sa nu mai vorbim despre faptul ca ar trebui sa fi pedepsit pentru asta!