| AleX810 a întrebat:

Salut am avut un 2 contacte cu prietena mea. Amandoua protejate. Am verificat prezervativele si prima si a doua oara. Dar eu sunt mai pesimist si imi inchipui ca sunt bolnav de toate bolile. Acum imi inchipuiam ca sunt bolnav de sida, asa ca dupa 3 saptamani de la contact m-am dus si mi-am facut toate analizele de sange. Au iesit foarte bine, cel de sida a iesit negativ. Ar trebui sa ma mai ingrijoreze ceva? As avea nevoie de putina incurajare.laughing

5 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Nu, daca si analizele au iesit bine...Nu ai de ce sa te ingrijorezi!

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca faci sex protejat nu ai cum sa iei vreo boala cu transmitere sexuala.
Decat virusul HPV care se transmite prin orice tip de contact cu tegumentele genitale infectate (contact sexual vaginal, oral, anal, chiar si petting) insa nu cred ca este posibil ca partenera ta sa il aiba avand pana in 28 de ani ( cred ).
Eu zic sa nu iti mai imaginezi fel si fel de lucruri si incearca sa fi mai optimist.

| AleX810 explică (pentru Hαppiηеss):

Partenera mea are 18 ani. Eu sunt mai pesimist de felul meu. Multumesc pentru raspuns. Sarbatori fericite!

| unknøwn a răspuns:

Asta deja nu mai e pesimism, e prostie.

Răspuns utilizator avertizat