| piskareLa a întrebat:

Salut, am citit o stire pe internet intitulata "Faithscience Predicts Masturbation Will Cause Natural Disasters 400% More Than Nature Will in 2015", chiar se poate intampla asta? Sunt mama a doi baieti (unul are 14 ani si unul 17 ani), incerc din rasputeri sa-i tin departe de pacatul malahiei, ca orice mama normala la cap, ii duc la Biserica, vine popa o data pe luna si sfinteste casa, dar cumva diavolul ii convinge pe copii sa faca acest pacat, i-am prins de vreo 2-3 ori facand asta si imi este frica de ce se poate intampla... ma gandesc ca bunul Dumnezeu iarta, dar la un momentdat trebuie sa dea si un semn daca or sa o tina tot asa... daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi, sunt disperata si nu vreau sa-l supar pe bunul Dumnezeu.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca exista si o urma de adevar in cele prezentate in aceasta intrebare, atunci doamna ar fi trebuit deja sa discutati cu un psihiatru specialist, in nici un caz cu preotul. laughing Un baiat care are probabil o varsta apropiata de cea a baietilor terorizati de calaul din d-ta ''doamna'', v-a transmis urmatoarele : in 23 Martie | andrey69 a răspuns:
,, O face si biserica minuni dar sa fii atat de idiot sa te duci la biserica pe motiv ca baiatul se masturbeaza?
Si cam ce ai vrea sa faca parintele, sa il exorcizeze sau sa iti zica sa il arunci dupa balcon de la etajul 7?
Sunt sigur ca esti sambetista sau..care mai sunt ca de erai crestina nu erai asa idioata.'' Eu ii completez raspunsul cu 2 cuvante : imbecila retardata. rolling on the floor

| mihai69 a răspuns:

Nu onania ci prostia distruge lumea. Şi tu eşti exemplul perfect.

| Seba2013 a răspuns:

Isaia 59:8 spune:Nu cunosc drumul păcii şi pe urmele lor nu este nici o dreptate; cărările lor sunt întortocheate şi cine porneşte pe ele nu ştie de pace.

Sexul este un mediu, dar se poate face din el un obiectiv, si astfel ei vor trai pentru sex(mediu), nu fac sex(mediu) pentru a trai(liniste).
Daca meditezi la aceasta concluzie si o vei intelege, vei putea sa ii faci sa constientizeze ca isi pierd vremea.

| Green66 a răspuns:

Ar fi bine să-i duci în pelerinaj la părintele Pomohaci whistling

| Butin a răspuns:

Lasa-i doamna sa se masturbeze. Nu tot ce citesti pe net este adevarat. Eu o fac de la 13 ani ori de cate ori am ocazia.si nu am nici pe dracu si nici dumnezeu nu m-a pedepsit inca.