| Roberrt21 a întrebat:

Salut, am facut sex neprotejat cu prietena mea in timpul in care era in perioada fertilă dar nu am ejaculat in ea, dar dupa am facut anal după vreo 10 minute cred si era uda in zona aia. E posibil sa ramana spermatozoizi care sa se scurgă pana in vagin si sa ramana însărcinată?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina poate sa apara numai in situatia in care femeia intretine sex vaginal care are loc in perioada fertila a ciclului menstrul si sperma este ejaculata in vagin intr-o zi care sa fie cat mai apropiata de ziua de ovulatie. Se considera pe buna dreptate ca in urma contactelor de natura sexului anal, formarea unei sarcini este exclusa in proportie covarsitoare cel mai probabil de peste 99, 9%.